Andrzej Wawrzyk: Zaměřím se na Wilderovu bradu!

Deontay Wilder vs Andrzej WawrzykPolský vyzyvatel Andrzej Wawrzyk (33-1-0, 19 KO) má v plánu otestovat bradu šampiona organizace WBC v těžké váze Deontaye Wildera (37-0-0, 36 KO). Polský ranař vyzve „Bronzového Bombarďáka“ 25.2.2017 v alabamské Legacy Aréně.

Americký šampion se tak vrátí v dobrovolné obhajobě svého mistrovského titulu po vážném zranění , které jej vyřadilo ze hry na půl roku. Wilder se naposledy postavil dalšímu americkému rváči, Chrisi Arreolovi (36-5-1, 31 KO), o kterého si poranil zápěstí, předloktí a biceps. Polský boxer si dal rok 2016 také trochu odpočinkový. Boxoval čistě jen v Polsku a dvakrát slavil před limitem. Marcina Rekowského (17-4-0, 14 KO) zdolal technickým knockoutem v kole číslo sedm a s dalším polským veteránem, Albertem Sosnowskim (49-8-2, 30 KO), si poradil ještě o kolo dříve.

Andrzej Wawrzyk vs Deontay Wilder

Wawrzyk si připouští, že v tomto duelu je jednoznačným outsiderem, ale už spřádá plány, jak šampiona překvapit a zaskočit. Jeho největší zbraní prý bude strategie a proto očekává tuhý a náročný boj. Rozhodně však nechce s šampionem bojovat na distanc. „ Jsem velmi nadšený z tohoto duelu. Budu boxovat s boxerem co má ohromné jméno v USA a navíc o titul mistra světa jedné z nejprestižnějších organizací na světě. Těším se jako dítě, které dostalo neuvěřitelný dárek k vánocům.“ – Rozpovídal se aktuální polský šampion.

Deontay Wilder vs Andrzej Wawrzyk

„ Pokud by jeho obrana byla tak špatná jak se uvádí, zajisté by neměl takový rekord. Věřím, že jeho obrana je jeho slabinou, ale určitě to nebude tak tragické, jak většina tvrdí. Myslím si, že tento boj se nebude rozhodovat na body. Tohle skončí před limitem. Já budu čekat na situaci, kdy Wilder začne dávat více úderů. On je hodně rychlý, ale při tom množství úderů se hodně otevírá v obraně a v tu chvíli jej hodlám zaskočit. Musím riskovat nic jiného mi nezbývá.“ – Prozradil svoje zápasové plány Wawrzyk.

„ Je to jeden z největších puncherů divize. Ten chlap má sakra tvrdé údery a obrovskou sílu. I to je jeho handicap. Má sice brutální úderovou sílu, která mu ale přináší spoustu zlomenin. Zlomil si ruku s Chrisem Arreolou a takových zranění měl už víc. Pokud se mu něco takového stane i se mnou, nehodlám tam stát a nic nedělat. Půjdu tvrdě po něm.“ – Zakončil svůj rozhovor 195 centimetrů vysoký polský obr. Má tento Polák reálnou šanci šampiona zaskočit, nebo to pro Wildera bude další monstrózní vítězství před limitem? Připomeňme si závěrem i fakt, že Wawrzyk boxoval se světovou špičkou jen jednou a tvrdě narazil. Alexander Povetkin (31-1-0, 23 KO) polského borce knockoutoval ve třetím kole.