Andrew Tibiti se střetne s Yunierem Dorticosem taktéž v Rize!

Boxerská liga mistrů WBSS pomaličku rozjíždí semifinálové souboje. Nyní se ohlásil i druhý semifinálový souboj křížové váhy mezi světovou osmičkou Andrewem „Beast“ Tabitim (17-0-0, 13 KO) a světovou devítkou Yunierem „Doctor KO“ Dorticosem (23-1-0, 21 KO).

Oba bijci se střetnou na stejném galavečeru, jako jejich potencionální finálový soupeři Briedis a Glowacki, tedy 15.6.2019 v lotyšské Rize. Na jednom galavečeru se tedy rozhodne o dvojici, který si to rozdá o druhou trofej Muhammada Aliho. První trofej v minulém ročníku získal ukrajinský fenomén Oleksandr Usyk. Dorticos se v rámci čtvrtfinálového boje probojoval přes nepříjemného polského borce Mateusze Masternaka, kterého udolal po dvanácti kolech na body. Americká „Bestie“ si počínala zhruba stejně, jako jeho kubánský sok, když prošla přes nepříjemného, neporaženého ruského borce Ruslana Fayfera.

Polský „Glowka“ se propracoval ve čtvrtfinále přes nepříjemného ruského bijce Maksima Vlasova, kterého dokázal udolat na body v poměru 115:112, 118:110 a 117:110. Nyní už se tak trošku pokukuje přes rameno lotyšského policisty a držitele diamantového titulu organizace WBC. Ve finále by totiž moc rád narazil na kubánského „Doktora KO“ Yuniera Dorticose. To se mu nyní může splnit takřka okamžitě a oba borci si zřejmě po souboji pohlédnou tváří v tvář. „ Bojoval jsem v Rize už v roce 2017 a hlavním soubojem tohoto gala byl souboj právě Mairise s Perezem. Lotyši málem halu zbořili, jak fandili. Málo kdo ví, že Mairis byl nějakou dobu u nás v kempu ve Varšavě, takže máme spolu pár kol za sebou. Mám k němu velký respekt, ale jsem si jistý, že jej porazím.“ – Doplnil svoje povídání Glowacki na tiskové konferenci v Rize.