Andrew Tabiti: V tréninkovém kempu Anthonyho Joshuy jsem získal cenné zkušenosti a sebevědomí!

Bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa a aktuální třináctka křížové váhy Andrew „The Beast“ Tabiti (17-1-0, 13 KO) se rozpovídal o přípravném kempu šampiona těžké váhy Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO).

Andrew Tabiti v červnu minulého roku poprvé ve své profesionální kariéře dostal šanci získat pás mistra světa v křížové váze. Semifinálový souboj v rámci boxerské ligy mistrů WBSS však s držitelem pásu IBF Yunielem „The KO Doctor“ Dorticosem (24-1-0, 22 KO) nevyšel podle jeho představ. Byť třicetiletý rodák z Chicaga svému o čtyři roky staršímu kubánskému soupeři zatápěl, tak tempo nevydržel až do konce a nakonec padl před limitem v desátém kole. Nad první porážkou však nemohl dlouho přemýšlet, protože okamžitě balil kufry a letěl do Velké Británie vypomáhat padlému šampionovi Anthonymu Joshuovi v přípravě na odvetu s Andym Ruizem. Chráněnec Floyda Mayweathera si dodnes pochvaluje návštěvu kempu na britských ostrovech.

„Ten kemp byl dobrý. Byl vážně dobrý. Všichni jsme přijeli na místo, kde vládla přátelská atmosféra a mohli jsme čerpat zkušenosti od borce světové extratřídy. Bylo to pro mě hodně důležité. Získal jsem tam zpět ztracenou důvěru. Ostatně si mě pozval jeden z nejlepších boxerů této éry, takže asi něco umět musím. Ohromě mě to posílilo. Byl to opravdu skvělý zážitek. Cestovat do jiné země a trénovat s různými lidmi.“ – Rozpovídal se Američan, jenž byl jedním z nejdůležitějších sparringpartnerů britské hvězdy. „Ano, mohu potvrdit, že jsem byl jedním z předních sparringpartnerů Joshuy. Pokud se podíváte na jeho odvetu s Ruizem a na nějaké moje souboje, tak uvidíte, že ode mě hodně věcí přebral. Kopíroval můj styl. Viděl jsem v něm sebe. Byl jsem upřímně šťastný, že jsem mu mohl pomoci a že získal své pásy zpět.“ – Dokončil své vyprávění Tabiti.