Andrew Cancio se stal podruhé katem Alberto Machada a obhájil pás WBA!

Osmadvacetiletá portorická hvězda a bývalý šampion WBA super pérové váhy, Alberto „El Explosivo“ Machado (21-2-0, 17 KO), opět nestačila na famózního Američana, Andrewa „El Chango“ Cancia (21-4-2, 16 KO).

Třicetiletý rodák z Kalifornie, Andrew Cancio, opět šokoval svět profesionálního ringu, i když jen potvrdil výsledek prvního souboje s Alberto Machadem. Do prvního souboje, jenž se konal 9.2.2019, totiž vstupoval coby šampion právě osmadvacetiletý Portoričan, který byl v té době označován za jeden z největších talentů super pérové váhy. Jenže o dva roky starší „El Chango“ si nepřijel jen pro největší výplatu své kariéry, ale přijel hlavně zvítězit a připnout si pás šampiona WBA kolem svého pasu. To se mu také povedlo, byť byl v prvním kole na podlaze ringu, tak ve čtvrtém kole soupeře knockoutoval.

Většina odborníků a fanoušků se jednoznačně shodla na tom, že v odvetě předvede rodák Rio Piedras mnohem kvalitnější výkon a Cancia obere o světový titul. No, to se nestalo. Šampion opět zdolal Machada a nyní dokonce ještě přesvědčivěji, než v prvním duelu. Od začátku souboje byl Cancio přesnější, důraznější a ve třetím kole fantasticky vypustil, úderem na spodek, Machada. Ringový sudí, Raul Caiz Jr., tedy neměl ani v odvetě na vybranou a absolutně vyčerpaného portorického válečníka musel odmávat. „El Chango“ svůj titul obhájil a nyní je světovou trojkou super pérové váhy.