Andre Ward: Tohle už není ten obávaný Krusher, ale pouze Kovalev!

Bývalý světový šampion dvou váhových kategorii Andre „S.O.G.“ Ward (32-0-0, 16 KO) věří, že konfrontace Saula „Canelo“ Alvareze (52-1-2, 35 KO) se Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (34-3-1, 29 KO) skončí vítězství mladšího Mexičana.

Pětatřicetiletý Američan, Andre Ward, se stal dvakrát katem obávaného ruského vládce polotěžké váhy, Sergeye Kovaleva. V prvním duelu dokázal tehdejšího držitele pásů WBA, WBO a IBF těsně vybodovat v poměru 3x 114-113. V druhém souboji si již Ward našel cestu přes spodky ruského „Krushera“, kterého dokázal ukončit v osmém dějství. Nyní stojí před ruským šampionem WBO další velká výzva v podobě krále střední váhy, Saula Alvareze a podle Američana to bude právě mladší mexický válečník, kdo bitvu opanuje.

„Dávám Canelovi větší šanci na vítězství. Sergey Kovalev již není ten obávaný „Krusher“, ale je to pouze obyčejný Kovalev. Samozřejmě i tak je nebezpečný, ale jen v první polovině souboje. Pokud Canelo nenabere až příliš mnoho a dokáže diktovat tempo souboje, tak Sergey podle mě odpadne. Každý ví, že Kovalevovi dělají problémy údery na spodky a také špatně zvládá boj na střední vzdálenost. Myslím si, že Alvarez zastaví Kovaleva na konci duelu, tak v jedenáctém, nebo dvanáctém kole.“ – Rozpovídal se na téma listopadového souboje Ward. „Kovalev už má silně přes třicet let. Pro něj je tento souboj dobrou výplatou. Určitě bude chtít vyhrát, ale už má to nejlepší za sebou.“ – Dokončil své povídání jeden ze dvou katů ruského šampiona.