Andrade hladce vybodoval Suleckého. Parker ukončil Leapaie v desátém kole!

V Providence se nakonec žádné překvapení nekonalo. Demetrius „Boo Boo“ Andrade (28-0-0, 17 KO) hladce uhájil svůj pás a Joseph Parker (26-2-0, 20 KO) v tréninkovém tempu rozbil Alexe Leapaie (32-8-4, 26 KO).

Bývalý mistr světa WBO v těžké váze, Joseph Parker, si v noci hravě poradil s australským pořízkem, Alexem Leapaiem, kterého ukončil technickým knockoutem v desátém dějství. Souboj dvou válečníků z Oceánie dopadl přesně tak, jak se předpovídalo. Jednostranná záležitost sedmadvacetiletého Novozélanďana, jenž si duel odboxoval skoro až v tréninkovém tempu. Devětatřicetiletý Leapai ještě ze začátku souboje vyvíjel nějakou aktivitu, ale zhruba od třetího dějství se snažil vyloženě jen přežít. To se v desátém kole přestalo líbit ringovému sudímu, Rickymu Gonzalezovi a tak souboj, po sérii několika Parkerových úderů, ukončil. Světová desítka mohla začít slavit první výhru pod novým kontraktem s Matchroom Boxing a DAZN.

I aktuální šampion WBO střední váhy, Demetrius Andrade, si se svým sokem, Maciejem „Striczu“ Suleckim (28-2-0, 11 KO), poradil hravě a svůj pás podruhé obhájil. Domácí šampion započal souboj tradičně, ale již po minutě prvního dějství poslal Poláka do prvního počítání. Následná dvě kola již nebyla tak jednostranná, byť šampion jednoznačně kontroloval průběh souboje. Rodák z Varšavy měl velké problémy najít něco, co by na šampiona platilo a když už to vypadlo, že něco našel, tak Andrade zvýšil tempo a opět dominoval. Ve druhé polovině souboje šampion zpomalil, ovšem nadále kontroloval průběh souboje přední rukou. Třicetiletý vyzývatel se snažil jít dopředu, ale o rok starší Američan pohodlně kontroval a dokráčel si pro jednoznačné bodové vítězství 3 x 120-107.

„Byl prostě lepší. Dobře se připravil a mě na něj zkrátka chyběly potřebné centimetry. Když se to nepovedlo dnes, tak se to povede jindy. Nehodlám končit, tím šampionem se stanu. Andrade je vynikající boxer. Je rychlý a stabilní na nohou. Hodně mě překvapil tou rychlostí a mobilitou.“ – Rozpovídal se zklamaný varšavský rodák, jenž promarnil druhou titulovou šanci. „Pojďme Canelo. Pojďme sjednotit divizi. Už žádné další hry a žádné další utíkání.“ – Burácel do mikrofonu rozjetý Andrade. Dočkáme se zářijového souboje o všechny tituly ve střední váze? Nebo dá Alvarez přednost Kovalevovi?