Andrade bude hájit pás WBO proti Suleckému. Do akce se vrací i mladý Novozélanďan!

Stáj Matchroom Boxing, v čele s Eddiem Hearnem, si naplánovala skvělý galavečer do Providence na Rhode Island. Svůj pás WBO ve střední váze zde bude hájit domácí borec, Demetrius Andrade. Pod novým kontraktem s britskou stájí se zde představí i bývalý šampion těžké váhy, Joseph Parker.

Joseph Parker (25-2-0, 19 KO) vs. Alex „The Lionheart“ Leapai (32-7-4, 26 KO) – Bývalý šampion organizace WBO a aktuální světová desítka těžké váhy, Joseph Parker, se vrací opět do akce. Sedmadvacetiletý Novozélanďan před nedávnem podepsal novou smlouvu se stájí Matchroom Boxing a tak se dá očekávat, že bude nyní zápasově aktivnější. Jeho první překážkou v novém kontraktu bude devětatřicetiletý veterán a světová sedmapadesátka, Alex Leapai. Oba borce pojí fakt, že mají samojské kořeny. Parker se sice na Samoe nenarodil, ale jeho rodiče odsud pocházejí. O dvanáct let starší Leapai je přímým rodákem, když se narodil v městečku Laulii. Každopádně nic jiného než výhra mladého Novozélanďana se neočekává. „Lví Srdce“ jde od zápasu s Wladimirem Klitchkem (rok 2014) výkonnostně dolů a nikdo nečeká, že v devětatřiceti letech předvede špičkový výkon.

Demetrius „Boo Boo“ Andrade (27-0-0, 17 KO) vs. Maciej „Striczu“ Sulecki (28-1-0, 11 KO) – Před jednatřicetiletým šampionem WBO ve střední váze, Demetriusem Andradem, se objevuje asi největší test kariéry, byť jeho polský sok, Maciej Sulecki, není až tak známým borcem. Ovšem například bývalý šampion IBF, Daniel „Miracle Man“ Jacobs se s ním více než natrápil. Třicetiletý Polák následně zdolal i odolného a kvalitního Gabriela Rosada. Navíc před sobotním duelem atmosféra graduje a oba borci prokazují, že půjde opravdu o hodně osobní duel.

Slyšel jsem, že mě Sulecki v hotelu nakreslil s odtrženou hlavou. Poslední člověk, který toto udělal, byl knockoutovaný. Jeho čeká podobný osud, protože mu nakopu zadek. Může si klidně půjčit mého cutmana a doktora, jelikož to bude on, kdo bude potřebovat velkou lékařskou péči. Já ji potřebovat nebudu.“ – Opřel se do svého soka šampion. Andradeho požene ku předu touha obhájit titul, následný sjednocující duel s Alvarezem, ale také domácí publikum.

„Jsem velice rád, že jsem dostal tuto možnost. Podle mě je Daniel Jacobs daleko lepším boxerem, než Andrade. On je v mých očích nejslabším borcem ze střední váhy. Nebojoval s nikým kvalitním, jen Jackem Culcayem, což není měřítko. Jdu do ringu vyhrát a ukázat celému světu, co v ringu umím. Víte, v Polsku máme takové krásné přísloví, že pýcha předchází pád a to je i jeho případ.“ – Okomentoval souboj chladně rodák z Varšavy. Budeme svědky korunovace nového šampiona z Polska, nebo se Andrade přiblíží sjednocujícímu souboji s Alvarezem? To se dozvíme v noci, ze soboty na neděli.