Anderson Silva potvrdil konec v MMA a čeká jej zápas v boxu!

Bývalý dlouholetý šampión UFC Anderson Silva nedostal novou smlouvu a přiznává, že MMA pro něj definitivně skončilo. Nyní se připravuje na boxerský duel s bývalým světovým šampiónem Juliem Cesararem Chavezem!

19.6.2021 – Estadio Jalisco, Guadalajara, Mexiko
Křížová váha
Julio Cesar Chavez vs Anderson Silva

V červnu nás čeká velmi zajímavý duel mezi bývalým světovým šampiónem střední váhy z Mexika, pětatřicetiletým Juliem Cesarem Chavezem a šestačtyřicetiletým veteránem a bývalým šampiónem UFC Andersonem Silvou.

Julio Cesar Chavez byl šampiónem střední váhy, ale o titul přišel v roce 2012, kdy jej jasně na body porazil argentinský bijec Sergio Martinez. Mexičan naposledy boxoval loni v listopadu, když ve čtvrtém kole ukončil Ekvádorce Jeysona Mindu.

Anderson Silva zápas v nejprestižnější MMA lize od roku 2006 a první porážku v UFC poznal až v roce 2013, kdy jej knockoutoval ve druhém kole Chris Weidman. Poslední zápas v UFC měl loni v říjnu a nestačil na bojovníka Uriaha Halla. Následně mu UFC neprodloužila kontrakt.

“Myslím, že MMA pro mě definitivně skončilo. Je velmi těžké trénovat na tento druh sportu a udržovat se na špičce a držet s nejlepšími krok. Nyní se snažím užívat, už nemusím nikomu nic dokazovat. Ale budu pokračovat v jiných sportech, teď mě čeká zajímavý boxerský duel a potom uvidíme co dál”. řekl Silva

Brazilský váleční není ani v profesionálním boxu úplný nováček. V boxu debutoval v květnu 1998, ale s krajanem Osmarem Luizem Teixeirou prohrál již v prvním kole. Podruhé se postavil do ringu v roce 2015, kdy ve druhém kole knockoutoval Julia Cesara De Jesuse. Nyní ho tak čeká již třetí profesionální duel v boxu.