Anatoli Hunanyan: Před zápasem jsme si dali ostřejší sparing v šatně!

Anatoli HunanyanTomáš Adámek v pátek dokázal porazit v Norsku domácího bijce Tima Lihauga a tak jsme vyzpovídali nejen o tomto zápasu další českou hvězdu a trenéra Tomáše Adámka, rodáka z Arménie Tolju Hunanyana!

Tolji, gratulaci k výhře v Norsku, kde jste s Tomikem Adámkem urvali důležitou výhru. Jak zápas hodnotíš očima trenéra?
“Děkuji za gratulace. Tomaš boxoval perfektně. Jasně, že nějaké skulinky vždy jsou… On je vnímal taky. Vždy po zápase probereme slabé a silné momenty. Ale jako trenér jsem víc než spokojen. Vyhrát venku je vždy těžké”.

Tomáš i ve 36 letech ukázal, ze je vynikající boxer, změnili jste nějak přípravu, že to tentokrát vyšlo?
“Já jsem soupeře nastudoval v zápase s Abrahamem. Našli jsme skulinky. Na to se zaměřila cela příprava. Věděli jsme přesně co máme celou dobu dělat a to pořad do kola pilovali. Sice při tréninku to bylo náročné, ale výsledek to přineslo.
Taky jsme po mnoha letech spolupráce zjistili, že Tomašovy nesedi první 3, 4 kola a pak přebíral otěže. Proto jsme se poradili s Petrem Macháčkem a vyzkoušeli s Tomem pořádně se poprat v šatně. Dali jsme sparing, nácvik a lapy 5 kol po 3 minutách. Tomáš dostal zavodni tempo a hrozně mu to prospělo. Zápas od prvního kola měl v své režii”.

Tomáš Adámek a Anatoli Hunanyan

S kým vlastně Tomáš břehem přípravy spároval, byli jste opět někde v zahraničí?
“Sparingy byli pestré. Spárovali jsme hodně, nechci někomu zkomolit jména (smích) repre Slovenska, s kluky z rohovníku u nás v gymu. Ale do zahraničí jsme nejeli”.

Jak důležitou roli v přípravě hrálo odloženi zápasu o celý měsíc?
“Osobně si myslím, že nám to nahrálo hodně do karet. Tomik vyladil v klídku váhu. Měli jsme vice času trénovat taktiku. Za mě to bylo v pořádku”.

Tomáš se dostal zaslouženě do první stovky, jaké jsou vaše další plány?
“Plány zatím žádné, jen nesmíme zreznout (smích)
Až si odpočine a přijde nějaká zajímavá nabídka, tak se podle toho zařídíme”.

Anatoli Hunanyan a Luboš Šuda

Ty sám si mel mít odvetu s Tomášem Bezvodou, ale musel si na operaci, co se stalo?
“Ano, moje pravá silná ruka opět zlobila…
Musel jsem nevyhnutelně pod kudlu. Asi bude jednodušší, když řeknu, že sem moc boxoval a kloub dostal extrémní zátěž. Artróza, zánět, mrtvé tkaně atd”…

Kdy se dostaneš zpátky do tréninku, uvidíme tě mezi šestnácti provazy ještě letos?
“Počítám do 2 měsíců návrat, už nějakou dobu jsem v pohybu, akorát neboxuji pravou rukou. Zatím nabírám kondici a sílu”.

Tomáš Adámek, Anatoli Hunanyan a Yura Hunanyan

Budeš usilovat stále o odvetu s Tomášem nebo to není tvá priorita?
“S odvetou musí ještě souhlasit Tomaš. Ale rad bych svoji chybnou prohru napravil”.

Nově trénuješ i mladičkou hvězdičku Valentinu Vackovou. Jaké je to pracovat s takovou nadějnou fighterkou a boxerkou?
“Valentinka přestoupila k nám už jako zkušená a talentovaná bojovnice. Já s ní teď jen ladím a předávám zkušenosti. Má výborný základ, ale je pořad co musíme zdokonalovat a vylepšovat. Uvidíme, jak si povede v plnokontaktních disciplínách v kterých ještě nemá moc odboxováno”.

Qwert boxing na svůj galavečer Box Live v Praze dostal boxerskou hvězdu největšího formátu Floyda Mayweathera. Co na to říkáš, čekal si takovou bombu?
“Qwert odvádí vynikající práci, medializuje box na veřejnost. Moc jim fandím. Co se tyče Floyda Mayweathera uvidíme, jaká bude organizace. Hodně záleží na produkci, jestli bude přistup i pro veřejnost, jak bude vystupovat a chovat. Je lepši to hodnotit až po jeho příjezdu. Už jsem par hvězd zažil – Mike Tyson v Praze nebo Boakaw v Karlovych varech. Uvidíme s čim přijde Floyd. Vždy záleží jak to vše připraví organizátoři”.