Anatoli Hunanyan: Letos mě čekají zápasy v K1, v boxu zatím nic domluveného nemám!

Anatoli Hunanyan vs Attila KissČeská jednička střední váhy Tolja Hunanyan prožil zajímavý rok, ve kterém sice nevyhrál, ale předváděl nejlepší výkony za poslední roky. Nyní jsme Tolju vyzpovídali nejen o něm samotném, ale také o zápase v Lucerně mezi Vladimírem Říhou a Davidem Bauzou!

Máš za sebou boxerský rok, ve kterém si sice nedokázal vyhrát, ale výkony více než skvělé. Jak jej ze svého pohledu hodnotíš?
“Je to jen politika, sice předvedeš dobrý výkon, ale výhru Ti nedají”.

Anatoli Hunanyan

V červnu si boxoval v Itálii s domácí hvězdou Matteem Signanim, který se vyhřívá v první padesátce světového ratingu. Sice si těsně na body prohrál, ale tvůj výkon byl parádní. Seděl ti Ital jako soupeř, překvapilo Tě, že si dokázal takto vysoce postaveného boxera dostávat do úzkých?
“S Italem se mi boxovalo skvěle, protože na mě nebyl vůbec připravený a dost jsem mu zavářel. I tam jsem mohl vyhrát. Dostal jsem vice hlaviček, než úderu, ale tak to občas venku chodí”.

V prosinci si boxoval pro změnu v Německu a to s neporaženým Polákem Patrickem Wojcickim. V zápase si dokázal urvat velmi cennou remízu. Co se změnilo v tvé přípravě, že si výkonnostně tak stoupl poslední rok?
“Začala mi fungovat pravá ruka, nebolí mě kloub a mohu s ní už zase poradně tlouct a ohrožovat soupeře. V minulosti mě to dost limitovalo a operace mi velmi pomohla”.

Nyní s odstupem času bych se ještě vrátil k zápasu s Bezvodou v roce 2016. Co bylo špatně v zápase špatně, proč to nevyšlo?
“V zápase s Tomášem Bezvodou jsme zvolili hodně špatnou taktiku. Po fyzické a psychické stránce jsem se cítil skvěle”.

Anatoli Hunanyan vs Norbert Harcsa

Nyní se Tomáš již po těžké nemoci vrátil do plného tréninku, budeš usilovat o odvetu?
“Odveta pro mě v tuto chvíli nemá vůbec význam a to jak žebříčkově, tak bodově”.

Na galavečeru v Lucerně si bedlivě sledoval titulový duel ve tvé váze mezi Vladimírem Říhou a Davidem Bauzou, který zápas vyhrál a stal se novým šampiónem. Jak se ti zápas líbil?
Vláďovi jsem pomáhal s přípravou nebo přesně řečeno jsme se spolu připravovali a tak mě zápas velmi zajímal. Hlavně šlo o mou váhovku a to jsem si nechtěl nechat ujít. Jinak zápas se mi moc nelíbil, protože Vláďa prohrál. Od Davida to byl velmi překvapivý výkon, ale proti verdiktu se podal protest, tak ještě uvidíme, jak to dopadne”.

Anatoli Hunanyan vs Norbert Harcsa

Bezprostředně po zápase si Davida vyzval k zápasu. Ten nám v rozhovoru prozradil, že o zápas zájem má, jen potřebuje dostatečný čas na přípravu. Už jste spolu řešili nějaké podrobnosti kdy a kde by se případně mohl duel konat?
Pokud Davidovi zůstane titul, tak už je to práce promoterů a gal, jak se k tomu postaví a jestli o náš zápas bude zájem”.

Jaké máš plány pro letošní rok?
Již za necelý měsíc mám zápas v Polsku v K1 a celkem mám do konce roku naplánované ještě cca 3 zápasy v K1. Pokud přijde nabídka na zápas v boxu, dám určitě hned vědět”.