Amir Khan: Joshua ukončí Ruize mezi pátým a sedmým dějstvím!

Bývalý šampion super lehké váhy a aktuální světová jedenáctka welterové váhy Amir „King“ Khan (34-5-0, 21 KO) věří svému krajanovi Anthonymu „AJ“ Joshuovi (22-1-0, 21 KO) v odvetě s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO).

V minulosti se hodně spekulovalo o tom, že bývalý král těžké váhy Anthony Joshua přebral manželku bývalému šampionovi super lehké váhy Amiru Khanovi. Nakolik byla situace pravdivá je spíše otázkou pro bulvární média, každopádně třicetiletý rodák z Watfordu tuto fámu popřel. No, i tak mezi bojovníky nepanuje příliš přátelská atmosféra, ale dvaatřicetiletý Khan přesto ukázal profesionalitu a věří svému krajanovi v odvetě s aktuálním šampionem WBA, WBO, IBF a IBO Andym Ruizem.

„Nemůže jít do ringu se pobít. Podle mě hodně zhubl, což mu umožní lépe a techničtěji boxovat. Vím, jaké to je, když má boxer na sobě příliš svalů. Dává ti to pocit nesmrtelnosti a chodíš bezhlavě do výměn, ale to podle mě není dobrý styl pro Joshuu. Jeho taktika by měla být založena na technickém boxu a chytrosti.“ – Rozpovídal se Brit s pákistánskými kořeny. „Vlastně takový styl boje mu vyhrál olympijskou medaili a světové pásy s Klitschkem. Joshua hlavně musí začít boxovat. Pokud je chytrý, tak bude používat zadní rovnou a následně přijde i knockout.“- Nakonec Khan přidal i svůj osobní tip na vítěze. „Myslím si, že jej AJ ukončí před limitem. Zřejmě mezi pátým a sedmým dějstvím, pokud se bude držet taktiky. Jsem si jistý, že je na to skvěle připravený.“