Americký debut Tonyho Yoky se přesouvá. Top Rank Boxing nemůže najít vhodného soupeře!

Aktuální světová jednačtyřicítka a francouzská trojka těžké váhy Tony „La Conquete“ Yoka (7-0-0, 6 KO) si bude muset ještě chvíli počkat na svůj americký debut. Jeho promotérská stáj totiž nemůže najít vhodného soupeře.

 

Mistr světa mezi amatéry z roku 2015 a olympijský vítěz z roku 2016 zatím čeří vody nejtěžší váhové kategorie bez zaváhání. V minulém roce se stal rodák z Paříže katem německých obrů, když ve třech kolech vyprovodil Alexandera Dimitrenka a následně také ve třech kolech zbil Michaela Wallische. Začátkem tohoto roku podepsal Tony Yoka promotérskou smlouvu se stájí Top Rank Boxing a pomalu se začínal těšit na americký debut, který byl naplánovaný na 14.3.2020 do divadelního sálu Madison Square Garden, kde hlavní souboj obstará šampion WBO pérové váhy Shakur „Fearless“ Stevenson (13-0-0, 7 KO), jenž se ve své první obhajobě popasuje se zkušeným kolumbijským „Škorpionem“ Miguelem Marriagou (29-3-0, 25 KO).

Jenže muž s přezdívkou „La Conquete“ – tedy „Dobyvatel“ – si bude muset na americký debut ještě nějakou tu chvíli počkat. Stáj Top Rank Boxing totiž nemůže sehnat adekvátního soupeře pro francouzského obra. Podle neoficiálních informací je totiž rozpočet pro výplatu soupeře Yoky stanoven na čtyřicet tisíc dolarů, což je docela solidní almužna. Doufejme tedy, že mladého francouzského válečníka brzy opět uvidíme v ringu a že peníze nezbrzdí kariéru dalšího obrovského talentu.