Americký boxer Patrick Day zemřel!

Smutná zpráva přišla ze Spojených států. 27letý americký boxer podlehl zraněním způsobeným v souboji s Charlesem Conwellem na galavečeru v Chicagu 12. října.

Doktoři bohužel nemohli již zachránit život Patricka Daye. 27letý boxer z New Yorku, který byl v sobotu 12. října těžce zraněn v souboji s Charlesem Conwellem zemřel v nemocnici následkem zranění mozku. Promotér Lou DiBella oficiálně informoval o boxerově smrti dnes v noci.

Na galavečeru v Chicagu, kde fanoušci mohli sledovat debutový souboj Oleksandra Usyka v těžké váze, se o titul USBA v super welterové váze střetl sedmadvacetiletý mladík Patrick Day s jednadvacetiletým krajanem Charlesem Conwellem.

Desetikolový duel měl však katastrofální konec pro staršího z dvojice. Patrick Day totiž minutu a pár vteřin před koncem posledního kola inkasoval od soupeře několik tvrdých háků přímo na bradu. Ten poslední jej definitivně poslal na podlahu ringu. Mezi šestnáct provazů okamžitě přispěchali lékaři, kteří se pokoušeli Američana probudit, ale ten bohužel zůstal v bezvědomí. Podle veškerých informací měl Day v sanitce utrpět několik záchvatů a po převozu do nemocnice okamžitě putoval na operační sál.