Americko – kubánská válka je zde. Oba slibují demoliční derby, ale jen jeden se zapíše do historie!

Již dnes ze soboty na neděli vypukne v lasvegaském MGM Grand parádní galavečer plný titulových bitev, který mohou čeští fanoušci sledovat skrze stanici Sport 1 od 3:00. Hlavní souboj večera by měl přijít na řadu nejdříve v 5:00 nedělního rána!

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) vs. Luis „King Kong“ Ortiz (31-1-0, 26 KO) – Dámy a pánové odvetná bitva, na kterou jsme všichni netrpělivě čekali, mezi čtyřiatřicetiletým šampionem WBC Deontayem Wilderem a čtyřicetiletým vyzývatelem Luisem Ortizem je zde. Dva špičkový bojovníci těžké váhy, jenž mají za sebou dohromady 74 duelů profesionálním ringu a hned 66 z nich ukončili před limitem, stanou v lasvegaském ringu, aby bojovali o prestiž, slávu a zápis do historie. Pro alabamského knockoutéra jde totiž o desátou obhajobu světového pásu a pokud se mu podaří zvítězit, pak by v počtu obhajob překonal Vitalije Klitschka, či Mika Tysona a vyrovnal by se Muhammadu Alimu. Kubánský „King Kong“ chce také svůj zápis do historie coby první šampion těžké váhy narozený na Kubě a reprezentující tuto zemi, byť dlouhodobě žije na Floridě. Dokáže si kubánský veterán na sklonku kariéry podmanit těžkou váhu? Nebo budou úřadovat pověstné granáty „Bronzového Bombarďáka“?

Leo „El Terremoto“ Santa Cruz (36-1-1, 19 KO) vs. Miguel Flores (24-2-0, 12 KO) – V lasvegaském ringu se objeví i aktuální král pérové váhy a držitel titulu WBA Super Leo Santa Cruz. Jednatřicetiletý Mexičan dlouhodobě žijící v Kalifornii klopýtl ve své kariéře pouze dvakrát. Poprvé se tak stalo v roce 2007 v jeho druhém profesionálním souboji, když na body remizoval s Rodrigem Hernandezem. Podruhé šlo již o porážku, když jej v hodně těsném duelu zdolal na body britský „Šakal“ Carl Frampton. Jenže skvělý Santa Cruz se nenechal odradit, okamžitě si vydupal odvetu, ve které svému rivalovi vrátil těsnou bodovou porážku a od té doby nezaváhal. Následně knockoutoval Chrise Avalose a na body přejel Abnera Marese a Rafaela Riveru. Nyní před ním stojí trošku snazší soupeř v podobě Miguela Florese. Sedmadvacetiletý Mexičan reprezentující USA není špatným boxerem, ale na světovou špičku bohužel nemá. Aktuálně mu patří 141. místo světového žebříčku a prakticky se očekává, že jej starší krajan ukončí před limitem.

V MGM Grand se objeví ještě další šampioni. Například šampion WBA super bantamové váhy Brandon „The Heartbreaker“ Figueroa (20-0-0, 15 KO), jenž si to rozdá s bývalým neúspěšným vyzývatelem o titul Juliem „Pollito“ Cejou (32-4-0, 28 KO). Těšit se můžeme i na bitvu o stříbrný titul WBC v bantamové váze, jehož držitelem je aktuální světová dvojka Luis „Pantera“ Nery (30-0-0, 24 KO). Čtyřiadvacetiletý Mexičan bude hájit svůj pás proti bývalému šampionovi IBF a aktuální světové osmičce Emmanuelu „Manny“ Rodriguezovi (19-1-0, 12 KO). Vítěz tohoto souboje se zřejmě utká s šampionem WBC a králem bantamové váhy Naoyou Inouem. Všeobecně se očekává vítězství Neryho, který by podle mnohých odborníků mohl zastavit japonské „Monstrum“.