Amanda Nunes jasně dominovala a má titul zpět!

Amanda NunesBrazilská válečnice Amanda Nunes jasně na body přejela světovou šampiónku Juliannu Peñu a získala zpět titul v bantamové váze!

Loni v prosinci se konal galavečer UFC 269 v Las Vegas a Amanda Nunes obhajoba pás v bantamové váze a s Juliannou Peňou nastupovala jako jasná favoritka s dvanácti výhrami v řadě a dvěma tituly. Jenže ve druhém kole prakticky každý úder vyslaný na šampiónku našel svůj cíl až se ji podařilo Nunes dost k zemi, kde si ji chytila a nakonec k překvapení všech ji dokázala utáhnou a Julianna Peňa zaslouženě získala pás v bantamové váze

Dnešní odveta měla naprosto jiný průběh. Zápas začal hodně opatrně a první půlka prvního kola nenabídla nějakou větší bitvu. Ale pak se to zlomilo a Nunes začala v oktagonu dominovat. Julianna Peña muse snášet přesné údery a tvrdé knockdowny.

Julianna Peňa vs Amanda Nunes 2

I v boji na zemi byla Nunes lepší, i když ji tam několikrát Peňa snažila utáhnout, tak vždy bez výsledku. Peňa inkasovala spoustu úderů a její oblyčej byl v posledních kolech prakticky zalitý krvý a jen díky její neskutečné odolnosti došel zápas až do bodového rozuzlení.

Tam neměli bodoví rozhodčí příliš těžkou práci a obodovali zápas 50:45, 50:44 a 50:43 pro Amandu Nunes, která si tak bere svůj titul zpět. Na druhé straně si Peňa připsala třetí porážku v UFC a celkově pátou v profesionální kariéře.

Amanda Nunes