Alycia Baumgardner je novou světovou šampiónkou!

Asi o největší překvapení se na galavečeru v britském Sheffieldu postarala americká boxerka Alycia Baumgardner, která ukončila ve čtvrtém kole domácí Terri Harper! Video v článku!

13.11.2021 – Sheffield Aréna, Sheffield, VB
Super pérová váha
🇺🇸 Alycia Baumgardner vs Terri Harper 🇬🇧
4. kolo TKO

Domácí pětadvacetiletá dnes už bývalá šampiónka Terri Harper (11-1-1, 6 KO) získala světový titul IBO již v roce 2019, kdy v osmém kole ukončila Jihoafričanku Nozipho Bell. Loni v únoru k němu přidala i pás WBC, když ve sjednocujícím duelu vybodovala finskou válečnici Evu Wahlstrom.

Pásy následně loni v srpnu obhájila, když pouze remízovala s krajankou Natashou Jonas a naposledy před rokem v listopadu, když v devátém kole ukončila norskou vyzývatelku Katharinu Thanderz.

Nyní se na domácím galavečeru postavila americké dvojce, sedmadvacetileté „The Bomb“ Alycii Baumgardner (11-1-0, 7 KO) a zápas se zrovna nevyvíjel podle představ a americká boxerka přijela velmi hladová. V polovině čtvrtého kola parádně šampiónku trefila a paralyzovala ji a dalším úderem ukončila.

Ringový Mark Lyson následně zápas ukončil. Alycia Baumgardner tak zvládla svou první bitvu o světový titul a veze si domů tituly WBC a IBO. Pro domácí Terri Harper to byla první profesionální porážka a ztrácí tak po dvou letech status světové šampiónky.