Alvarez vs Smith o pásy WBA a WBC!

Saul Alvarez a Callum Smith se měli původně utkat jen o pás WBA super, který má v držení britský boxer. Nakonec bude ve hře i uvolněný světový titul organizace WBC!

19.12.2020 – Alamodome, San Antonio, USA
Super střední váha
Callum Smith vs Saul Alvarez

Světová a britská neporažená jednička super střední váhy “Mundo” Callum SMITH (27-0-0, 19 KO) a světová a mexická jednička střední váha “Canelo” Saul ALVAREZ (51-1-2, 36 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul WBA super a WBC!

Callum Smith získal pás WBA super v září 2018, kdy v sedmém kole knockoutoval tehdejšího šampióna George Grovese. Loni v červnu pás obhájil, když ve třech kolech vyprovodil Kamerunce 0 Hassana N’Dama N’Jikama. Naposledy titul obhajoval před rokem, když jasně vybodoval krajana Johna Rydera.

Nyní ho čeká třetí obhajoba pásu WBA a do cesty se mu postaví nejtěžší možný soupeř Canelo Alvarez. Ten se měl původně utkat s neporaženým Calebem Plantem, ale nakonec se utká se svěřencem Eddie Hearna.

Alvarez naposledy boxoval 2. listopadu 2019, kdy si odskočil do polotěžké váhy a utkal se s ruským boxerem Sergejem Kovalevem. Toho knockoutoval v jedenáctém kole a obral ho tak osvětový titul WBO. Nyní se vrací do super střední váhy a chce titul Smitha.

Organizace WBC tento zápas okořenila i svým titulem. Ten měl v držení neporažený Američan David Benavidez. Ten by měl případného vítěze duelu vyzvat.