Alvarez sestřelil v sedmém kole Kovaleva!

Eleider Alvarez vs Sergey KovalevEleider Alvarez je novým šampiónem polotěžké váhy organizace WBO, když dokázal v sedmém kole třikrát sestřelit favorita Sergeye Kovaleva. Kovalem přitom vedl jasně na body! Sestřih zápasu i celý zápas v článku!

Takový výsledek čekal asi málo kdo a průběh zápasu tomu vůbec nenapovídal. Vše až do sedmého kola šlo prakticky podle předepsaného scénáře a Kovalev si udržoval vedení v zápase.

Po šesti kolech vedl úřadující šampión jasně na body 58:56 a 2x 59:55. Jenže pak přišlo sedmé kolo a jeden tvrdej a přesnej úder pravačkou Alvareze a Kovalev se ocitl na zemi, viditelně otřesenej. Po chvilce následoval knokdown číslo dvě, tentokrát tvrdá levačka poslala Kovaleva do druhého počítání. Po druhém počítání přišla už jen krátká kombinace a zkušený rozhodčí David Fields 15 vteřin před koncem kola zápas ukončil.

Eleider Alvarez vs Sergey Kovalev
Noah K. Murray, USA TODAY Sports/Reuters

Kovalev má tak na svém kontě již třetí porážku v posledních pěti zápasech a měli bychom se dočkat odvety, neboť ji má Kovalev zakomponovanou ve smlouvě a určitě této možnosti využije. Na druhé straně Alvarez vyhrál svůj již 24. zápas profesionální kariéry a drží stoprocentní bilanci.

Celý zápas