Alvarez se chtěl vrátit do ringu na začátku listopadu. Kovalev chce termín posunout!

Zástupci šampiona WBO v polotěžké váze, Sergeye „Krusher“ Kovaleva (34-3-1, 29 KO), by chtěli posunout případný termín bitvy jejich svěřence s králem střední váhy, Saulem „Canelo“ Alvarezem (52-1-2, 35 KO).

Aktuální král střední váhy a nejlepší bojovník napříč všemi vahami, Saul Alvarez, se chtěl původně vrátit do ringu začátkem listopadu v bitvě s králem polotěžké váhy, Sergeyem Kovalevem. Jenže šestatřicetiletému „Krusherovi“ se tento termín příliš nelíbí, jelikož by měl pouhý týden na načerpání sil a opět by se musel vrátit do přípravného kempu. „Potřebovali bychom souboj posunout o pár týdnů, ale to neznamená, že nechceme bojovat. Pokud to bude potřeba, tak nastoupíme i v termínu 2.11.2019, ale dosud nám nebyla předložena konkrétní nabídka.“ – Rozpovídala se zástupkyně ruského bijce, Kathy Duva.

„Pokud nám někdo tento souboj nabídne, tak bude Sergey připravený, ale nejdříve musíme obdržet platný kontrakt, abychom mohli začít vše připravovat.“ – Doplnila své stanovisko manažerka Kovaleva. Podle trenéra Buddyho McGirta je jeho svěřenec schopen akceptovat i nižší váhový limit, ovšem je otázkou, jestli je toto vůbec potřeba, jelikož v takovém případě by nejspíše WBO neschválila souboj jako titulový. Každopádně Kovalev očekává hlavně kvalitní finanční nabídku, protože při posledním jednání mu bylo nabídnutou šest milionů dolarů, které odmítl. Ruský šampion sám požádal o dvojnásobek, tedy dvanáct milionů amerických dolarů.