Alvarez jde do bitvy s Jacobsem. Bude psát historii, nebo bude slavit Američan?

Na mexický svátek Cinco de Mayo se v lasvegaské T-Mobile Aréně střetne aktuální šampion WBA a WBC, Saul „Canelo“ Alvarez (51-1-2, 35 KO), s aktuálním šampionem IBF ve střední váze, Danielem „Miracle Man“ Jacobsem.

Teprve osmadvacetiletá mexická hvězdička, Saul Alvarez, jde opět psát historii boxu. S kazašským rivalem, Genady Golovkinem, poprvé sporně remizoval a v druhém souboji opět sporně vyhrál. Nyní se chystá zlikvidovat dalšího rivala a získat do držení i titul IBF ve střední váze. Mladému Mexičanovi opět hraje vše do karet. Stejně, jako tomu bylo v zápasech s kazašským knockoutérem (kauza s bodovými rozhodčími, či kauza Clenbuterol), tak je tomu i v případě duelu s Jacobsem. Canelo dostal povolení boxovat v nových a nevyzkoušených rukavicích, Jacobsovi stanovili rehydratační klauzuli, což znamená, že Američan nesmí přibrat více, jak na 174 liber a bodový sudí v tomto duelu budou také velká neznámá.

„Toto jsem nikdy ve své kariéře neviděl. Nikdy jsem neviděl, že by ve smlouvě byla klauzule o hmotnosti po vážení, ale já jsem opravdový bojovník, který to vzal. Je to pro mě největší šance v životě, takže jsem to musel přijmout. Jsem velká střední váha a oni mají strach.“ – Okomentoval situaci rodák z New Yorku. „Jsem připravený na sobotu. Budu opakovat stále dokola. Jsem připraven, jsem připraven psát historii tohoto sportu. Jsem bojovník, který už bojoval se všemi styly. S čímkoliv v sobotu přijde, tak na to já budu mít odpověď. V boxu se může stát cokoliv. Pokud bude se naskytne šance, tak půjdu po knockoutu. Věř mi, já půjdu po knockoutu. Je mi jedno, že je větší a silnější, já mám schopnosti na to, abych jej zastavil.“ – Prozradil Alvarez. Kdo v noci ze soboty na neděli odejde s třemi tituly mistra světa střední váhy?