Alvarez a Golovkin se domluvili na třetím souboji! Proběhnout by měl 12.9.2020 v Arlingtonu!

Konečně skvělá zpráva za posledních pár dní. Podle veškerých informací by mělo dojít na třetí měření sil mezi mexickou hvězdou Saulem „Canelo“ Alvarezem (53-1-2, 36 KO) a kazašským knockoutérem Gennady „GGG“ Golovkinem (40-1-1, 35 KO).

Jejich dva vyrovnané duely bavily fanoušky po celém světě a nyní to vypadá, že se konečně dočkáme rozhodující třetí bitvy. V roce 2017 se střetl Alvarez poprvé s Golovkinem a byla z toho hodně kontroverzní remíza. Podle mnohých měl duel na body ovládnout kazašský knockoutér, který mexickou hvězdu jasně přestřílel. Odveta z roku 2018 už měla vyrovnanější průběh, ale opět s kontroverzním výsledkem. Na body v poměru 114-114 a 2x 115-113 mohl slavit „Canelo“, avšak mnoho odborníků se jednoznačně shodlo na tom, že mělo jít o remízu. Dvakrát rodáka z Karagandy zařízli bodový sudí a dvakrát musel skousnout křivdu. Po dvou letech by se však měl dočkat třetího duelu.

Podle zákulisních informací totiž oba borci souhlasili s podmínkami ohledně trilogie, jenž by se měla odehrát 12.9.2020 v texaském Arlingtonu. To by mohlo hrát do karet právě Golovkinovi, protože každý ví, že v Las Vegas vede Alvarez na body ještě před tím, než duel oficiálně začne. Navíc promotéři se chystají s trilogie udělat opravdu obří záležitost. Střet mezi světovou jedničkou a světovou dvojkou střední váhy proběhne na gigantickém stadionu AT&T s kapacitou 80 tisíc míst, kde hrají NFL Dallas Cowboys. Otázkou však zůstává, jak se vyřeší jejich „plánované“ souboje. Golovkin by se totiž v rámci června měl střetnout s Kamilem Szeremetou a Alvarezovi se chystala bitva s Billym Joe Saundersem. Aktuálně pandemie koronaviru však neustále posouvá data. Je tedy možné, že oba borci upustí od těchto duelů a vše budou směřovat k sjednocujícímu souboji, kde budou ve hře pásy WBA, WBC, IBF a IBO.