Alois Škeřík v rozhovoru před galavečerem Iron Fight Night!

Jeden z nejlepších trenérů u nás, který má na svém kontě nespočet úspěchů. Trenér a promotér, který nyní pořádá již třetí ročník galavečera v Jablonci – Iron Fight Night! To vše je Alois Škeřík a tak jsme se ptali, co si pro nás připravil na nadcházejí galavečer!

Máš před sebou galavečer Iron Fight Night 3, který se bude konat 22. února opět v Jablonci. Jak je finančně náročné uspořádat kvalitní galu, kterou tato akce beze sporu je?
„Jestli je kvalitní nebo ne, musí posoudit fanoušek. Náročný to je, jsme malé město a sehnat půl milionu není snadné, ale zatím nám to už dvakrát vyšlo, aby nebyl mínus. S kamarádem a kolegou Martinem Valentou jsme jasně domluveni, že budeme pokračovat dokud v tom nezahučíme. Samozřejmě v tom není zahrnuta naše práce a úsilí. Tímto bych rád poděkoval všem, kteří se na tom jakkoli podílí, má to smysl! Podporovat sport a vést lidi ke sportu má mnohem větší význam, než si společnost připouští“.

Na jaké zápasy se mohou fanoušci na letošním IFN 3 nejvíce těšit? Kolik duelů uvidíme?
„Připravených mám jedenáct duelů, ale klasicky někdo odpadne, že zapomněl na narozeniny babičky nebo něco podobného. Jinak myslím, že startovka je skvělá a nepochybuji o tom, že se fanouškům bude líbit víc než předešlé. Jsou to vše moji zápasníci a tudíž to pro lidi na severu bude více osobní, prostě jejich domácí zápasníci. Míša Kerlehová o profi titul mistryně světa. Georgij Fibich po dlouhé době opět v ringu v Čechách. Optimus půjde v 8 kolové boxerské bitvě. Petr Kareš po několikáté zlomenině zpět v ringu. A pak na sebe strhnou pozornost jablonecký Bakeš, Valenta, Klust, Kopal“.

Velkou část zápasů tvoří samozřejmě tví fighteři, takže během večera zařizuješ promotérské věci a zároveň si s klukama v rohu ringu. Jak to zvládáš?
„Jsem zvyklý, ale je to cvrkot. Od rána přípravy, vyplatit smlouvy, namotat tejpy zápasníkům atd.. Mám rád vše pod kontrolou a v pořádku, proto jsou věci, které radši udělám sám. Jako koordinátor odvede skvělou práci Petr Kareš a Martin Valenta, oba zároveň zápasí. Vadí mi, že nestíhám rozcvičit zápasníky a nemohu jim pomoc psychicky naladit, ale oni si navzájem pomohou a utužuje to partu. A je špatný, že nemohu obejít všechny partnery a osobně jim podat ruku, věřím, že to chápou“.

Připravuješ kluky na Kickbox, Box, ale i třeba MMA. Jaký sport ti je nejbližší?
„Nedělám rozdíly, každý má své kouzlo a mě baví takticky připravovat na všechny tyto sporty. Každý je trochu jiný a pro mě je to výzva, chci rozumět boji tak jako nikdo na světě“.

V ringu uvidíme také Marka Procházku, který má nespočet úspěchů v kicku a nyní je i jedničkou v profesionálním boxu a nedávno jste přivezli z Německa dokonce velmi cennou remízu. Jaké máte cíle pro letošní rok? Uvidíme Marka třeba i v kleci?
„S Markem je to těžké, neumí se prodávat a tak moc lidí ani neví jaký je, přitom je to kluk, který má skvělou zápasovou bilanci a mimo jiné IQ pro vstup do Mensy 🙂 Líbí se nám box, ale bez peněz v zádech to v profesionálním boxu nejde dotáhnout moc daleko. Mé finanční možnosti jsme vyčerpali a tak asi budeme jezdit více ven, ale to nebude jednoduché. A asi ho strčím do klece, jemu je to jedno. Udělá co řeknu, nebojí se ničeho“.

Ty si trenérem například i Petra Kareše, kterého čeká souboj s Petrem Kraftem. Bude to určitě pro Petra těžký zápas. Jak Petr zvládá ve svých 38 letech tréninky?
„No bude to hodně těžký, Petr má za sebou dlouhou sportovní kariéru, i když s bojovými sporty začal pozdě vrcholově trénuje odmala. Je použitej s pěti zlomeninami a sedmi operacemi, takže příprava už si žádá hodně omezení“.

Petr pořádá největší tuzemskou MMA ligu XFN, která dokázala naplnit i O2 arénu. Neříkáš už Petrovi, aby se na zápasení vykašlal, že už nemusí nikomu nic dokazovat?
„Tomu říkám pořád, ale taky chápu, že ho to pořád baví. Jednou zápasník navždy zápasník. Po tomhle zápase mu budu dávat finanční nabídku, aby toho nechal, snad budu mít dost peněz“. 😀

Velmi zajímavý odvetný souboj bude jistě také mezi českými šampiónkami. Domácí Tereza Netušilová je mistryní ČR v kickboxu a vyzve mistryní ČR v thajském boxu Viktorii Bulínovou. Viktoria první střetnutí vyhrála. Nyní jdou i v jiný váhovce. Co jste změnili v přípravě a proč to poprvé nevyšlo?
„Viki boxuje vyšší váhu a to je samozřejmě znát, Terka prohrála, protože mě neposlouchala a byla po MS unavená psychicky i fyzicky, ale já chci, aby boxovala co nejvíc. A tahle prohra ji mrzí a hodně ji posunula. Musí zvládnout se na šest minut zmobilizovat ať je v jakémkoli stavu“.

Tereza má našlápnuto k hodně zajímavé kariéře. Jaké máte plány do budoucna?
„Plán je udělat z ní hvězdu typu Sáblíková, aby přitáhla k tomu sportu fanoušky a nové sportovce. Doufám, že to bude první zápasník, který zvládne dát dohromady vše co učím, čas má! Ten kdo to zvládne bude vládnout jakékoli disciplíně, jakémukoli boji. Samozřejmě je tam spousta překážek, ale když nebudu věřit, nestane se to. Uvidíme“..

V hlavním zápase večera se představí Michaela Kerlehová, která bude bojovat o světový titul. O jaký titul přesně půjde a jak těžké bylo domluvit titulový zápas?
„Půjde o světový titul WKU do 52kg a těžký je sehnat na něj peníze. Když jsou peníze není těžký nic. Titul byl volný, německá strana nabídla soupeřku a teď budeme dělat maximum, aby pás zůstal doma. Soupeřka je rychlejší a má skvělou bilanci. Doufám, že ji železná Lady zlomí psychicky a urve ji na nezlomnou psychiku. Neznám psychicky silnější holku, radši sežere ring než, aby ji to nechala. Nicméně je to jen sport a je to 50 na 50. Možná rozhodnou fanoušci, kteří ji poženou dopředu!“