Ali Eren Demirezen obhájil evropský pás WBO v těžké váze!

Ali Eren Demirezen

V ústecké Slunetě se o víkendu objevil v ringu i evropský šampion organizace WBO v těžké váze, Ali Eren Demirezen (11-0-0, 10 KO). Turek žijící v německém Hamburku si hladce poradil s bosenským „Lvem“ Adnanem Redzovičem (19-3-0, 7 KO).

Dvaačtyřicetiletý rodák z bosenského Sarajeva nestál v ringu přes rok. V opravdu těžkém duelu pak nebyl od roku 2017, kdy jej ve druhém kole knockoutoval mladý německý talent Tom Schwarz. I tak se očekávalo, že bosenský „Lev“ se přijede do Ústí nad Labem trošku pobít. Nepřišel. Ringový rozhodčí Frank Michael Maass měl více práce s napomínáním Redzoviče za neustále vyplivování chrániče na zuby a jeho opětovné nasazování. Demirezen se rozjížděl postupně a bylo vidět, že si Redzoviče chystá na pěkný knockout.

Tomu však dvaačtyřicetiletý veterán předešel svým vyplivováním chrániče, za což mu sudí hned dvakrát vzal bod a v šestém dějství jej definitivně diskvalifikoval. 120 kilo vážící Ali Eren Demirezen je aktuální světovou osmapadesátkou a již vyhlíží velké souboje. S ním se na vyhlášení výsledků objevil i jeho stájový kolega a bývalý držitel tohoto pásu, Christian Ciocan Hammer. Toho tento pás již v roce 2015 vystřelil k souboji s Tysonem Furym a následně s krajanem Erkanem Teperem. Velkou spekulací je pak případný souboj Demirezena s vítězem hlavního souboje celého galavečera, Pavlem Šourem. Dočká se plzeňský „Pablo“ velké titulové šance o evropský titul, kterou avizoval již před duelem?