Alexander Povetkin se vrátí do ringu 31.8.2019 v Londýně?

Podle zákulisních informací by se měl Alexander „Ruský Vítěz“ Povetkin (34-2-0, 24 KO) vrátit do ringu na galavečeru, který se bude konat 31.8.2019 v londýnské O2 Aréně. Zatím není známo, kdo bude jeho soupeřem.

Devětatřicetiletý ruský veterán se v ringu objevil naposledy v září minulého roku, když nestačil na tehdejšího šampiona a držitele titulů WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonyho „AJ“ Joshuu (22-1-0, 21 KO). Brit jej tehdy tvrdě knockoutoval v sedmém kole a vypadalo, že Povetkin skončí. Ruský borec totiž následně prodělal operaci obou loktů a zkrátka věk nikdo nezastaví. „Nepřemýšlím o konci kariéry. Pořád mám touhu bojovat a mé tělo je na tom skvěle, takže nehodlám končit. Zotavil jsem se po operaci loktů a nyní již trénuji.“ – Potěšil své fanoušky koncem dubna ruský boxer.

Světová pětka a ruská jednička těžké váhy by se měla objevit na galavečeru v Londýně, který je plánovaný na 31.8.2019 do O2 Arény. Hlavním soubojem této karty se stane souboj o tři tituly mistra světa v lehké váze mezi aktuální jedničkou této váhy, Vasiliyem „Hi-Tech“ Lomachenkem (13-1-0, 10 KO) a britským borcem, Lukem Campbellem (20-2-0, 16 KO). Jméno soupeře pro ruského veterána se zatím ještě neví, ale jelikož půjde o souboj po dlouhé pauze a hlavně po prohře, tak se očekává nějaké snazší sousto.