Alexander Povetkin nepřerušuje tréninkový kemp a stále doufá, že se s Whytem utká v květnu!

Aktuální světová sedmička těžké váhy Alexander „Ruský Vítěz“ Povetkin (35-2-1, 24 KO) nepřerušuje svůj tréninkový kemp a stále doufá, že se souboj s Dillianem „The Body Snatcher“ Whytem (27-1-0, 18 KO) uskuteční 2.5.2020!

Souboj aktuální světové sedmičky Alexandera Povetkin s prozatímním šampionem WBC a světovou šestkou Dillianem Whytem je naplánovaný na 2.5.2020 do Manchesteru, ovšem kvůli koronavirové pandemii je v ohrožení. Spousta galavečerů naplánovaných na březen i duben do Velké Británie a USA se zrušila a obavy panují i ohledně květnových bitev. Ty se samozřejmě ještě nezrušily, ale šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn potvrdil, že má pro jistotu připravené záložní plány pro přesun svých akcí. V ohrožení samozřejmě není jen duel Whyta s Povetkinem, ale také bitva Chisory s Usykem, či titulová řež mezi Anthonym Joshuou a Kubratem Pulevem.

Čtyřicetiletý ruský veterán však stále doufá, že se jeho bitva s jednatřicetiletým Britem odkládat nebude a tak nepřerušuje svůj tréninkový kemp a nadále se svědomitě připravuje. Povetkin si však bude muset v přípravě vystačit pouze s domácími boxery, jelikož většina zemí zakázala svým občanům cestovat. Tudíž žádní zahraniční sapringpartneři a docela těžké podmínky na přípravu. Přesto ruská jednička těžké váhy slibuje nejlepší možnou formu. Oba borci se naposledy v ringu objevili 7.12.2019 na galavečeru v Saúdské Arábii, kde Povetkin remizoval s Michaelem Hunterem a Whyte zdolal na body Mariusze Wacha.