Alejandra Jimenez dopovala a přišla o tituly!

Mexická boxerka Alejandra Jimenez dopovala. Získané tituly WBC a WBO ji byly odebrány a vyfasovala také devíti měsíční distanc!

Alejandra Jimenez (12-0-1, 9 KO) dostala distanc na 9 měsíců poté, co byla v jejím těle detekována přítomnost nelegálních dopingových látek. Konkrétně se jednalo o anabolický steroid Stanozolol.

Stanozol, dostupný pod mnoha značkami, je androgenní a anabolický steroid, který byl odvozen od dihydrotestosteronu. Vyvinula jej americká farmaceutická společnost Winthrop Laboratories v roce 1962 a byla schválena americkým úřadem pro potraviny a léčiva pro humánní použití, ačkoli dnes již není uváděna na trh v USA. Stanozolol je používán výkonnostními sportovci, kulturisty a vzpěrači. Existuje mnoho známých případů dopingu ve sportu se stanozololem profesionálními sportovci. Stanozolol je zvláště široce využíván sportovci z post-sovětských zemí .

Martha Salazar vs Alejandra Jimenez

Vzorek ji byl odebrán den před zápasem tedy 10. ledna. Následně 11 ledna jasně vybodovala Američanku Franchon Crews Dezurn a vzala ji tituly WBO a WBC.

Antidopingová agentura WADA následně 24. ledna oznámila, že ve vzorku „A“ jsou stopy Stanozololu. Toto potvrdil poté i odebraný vzorek „B“ a mexická boxerka přišla o oba své tituly, které byly vráceny původní šampiónce. Výsledek zápasu byl anulován. Trest přišel v podobě devítiměsíčního distancu, který se ovšem v době Coronaviru míjí účinkem.