Alain Banongo obviněn z loupeže a vraždy!

Alain BanongoČeský profesionální boxer Alain Banongo byl obviněn z loupežného přepadení a vraždy. Po strhující honičce napříč Brnem byl dopadem a zatčen!

Devětadvacetiletý brněnský boxer Alain Banongo (3-3-0, 2 KO) ještě na konci února boxoval s českou dvojkou Tomášem Šálkem v Ústí nad Labem a před měsícem na galavečeru v Polsku s Piotrem Laczem. Oba zápasy prohrál před limitem a tím je pravděpodobně po uplynulém víkendu jeho kariéra u konce.

V sobotu měl Banongo v okrese Brno-Slatina napadnout o dva roky mladšího muže, který právě u garáže vysával auto. Podle policie měl mladšího muže umlátit kladivem, poté ho nasoukat do auta a zapálit.

Banongo následně v brněnském autobazaru odcizil černý džíp, po kterém ihned policie vyhlásila pátrání a zapojila také vrtulník. Auto se podařilo lokalizovat a najít, ovšem zdrogovaný Banongo na výzvy policie k zastavení neakceptoval a začala velká honička, při které byly několikrát použity i výstřely.  Následně byl dopaden v Křenovicích a opět policii musela použít střelnou zbraň. Pokud bude Banongo uznán vinným, hrozí mu až výjimečný trest.
⇒ Video z dopadení zde ⇐