Agit Kabayel bude hájit pas EBU v těžké váze proti Ruděnkovi!

Němec s tureckými kořeny, Agit Kabayel (18-0-0, 13 KO) bude hájit svůj pás EBU proti odolnému Ukrajinci, Andriyi Ruděnkovi (32-3-0, 20 KO). Ukrajinský boxer by se měl před duelem s Kabayelem střihnout zahřívací duel.

V roce 2017 šokoval Kabayel boxerskou veřejnost, když s přehledem vybodoval britského raubíře Derecka Chisoru (29-9-0, 21 KO). Ten se v tomto období spíše trápil a hledal motivaci pro další pokračovaní v kariéře. Toho rodák z Leverkusenu šikovně využil a ve velmi těsném duelu Brita vybodoval 115:114, 114:114, 115:113. Kabayel ovšem získal titul EBU daleko dříve. Již v roce 2014 jej totiž uvolnil další německý boxer, Erkan Teper. Následně v roce 2016 jej získal právě Kabayel, který knockoutoval krajana Christiana Lewandowského.

Na začátku tohoto roku se spekulovalo o tom, že by se Kabayel měl utkat se švédským obrem Otto Wallinem, jelikož ten ve švédském derby zdolal Adriana Granta a připl si pás EBU European Union, což je další verze pásu EBU. Tento duel se však nedokázal dohodnout včas a tak si Němec střihne nejdříve duel s Ruděnkem a následně by se měl domluvit zápas právě se Švédem žijícím v Sundsvallu. Kabayel s Ruděnkem se střetnou 2.3.2019 v německém Maritim Hotelu v Magdeburgu. Na stejném galavečeru uvidíme zřejmě i našeho Tomáše Šálka a německou mladou hvězdičku Toma Schwarze. Ani jeden z borců zatím nemá potvrzeného soupeře.