Agateljan vs Singh o Australský titul!

Rodák z Arménie, který ovšem od dětství žije v Ústí nad Labem a nenašel v profi ringu ještě jediného přemožitele se vydal díky sportovnímu vízu do Austrálie, kde by se chtěl ve svých kvalitách posunout o další krok dopředu. Nyní jej tak čeká první zápas a rovnou o Australský národní titul!

5.4.2019 The Melbourne Pavilion, Flemington, Austrálie
Střední váha
Viktor Agateljan vs Tej Pratap Singh
Česká neporažená jednička „King“ Viktor AGATELJAN (7-0-0, 4 KO) a indická jednička Tej Pratap SINGH (14-4-2, 8 KO) se utkají v desetikolové bitvě o australský národní titul!

Sedminásobný amatérský mistr České republiky Viktor Agateljan vlétl do profesionálního ringu 12. února 2017, když v pražském Retru zničil ve dvou kolech Bohuslava Jana. Následně přišlo dalších pět jednoznačných výher a v loňském roce se přestěhoval do Austrálie, kde bych chtěl své kvality boxu posunout pod vedením svého krajana, bývalého mistra světa Vica Darchinyana.

Do toho přišla velmi zajímavá nabídka na zápas s neporaženým slovenským boxerem Robertem Ráczem na domácím galavečeru v Ústí nad Labem. Ačkoliv nabídka přišla jen 22 dní před zápasem, tak ji nakonec rodák z Arménie přijal a na duel se z Austrálie vrátil. Zápas 22. září dokázal velmi těsně vyhrát na body 59:57 a 2x 58:57 a posunul se tak do první stovky světového ratingu.

Viktor Agateljan a Robert Rácz

Nyní je 24 letý borec zpět v plném tréninku u našich protinožců a připravuje se na tamní první zápas. Promotéři díky velkému skoku ve světovém žebříčku dokázali dostat Viktora do titulového zápasu a první dubnový pátek tak bude moci získat australský národní titul ve střední váze.

Do cesty se mu postaví indický boxer Tej Pratap Singh, který ovšem dlouhodobě žije australském Melbourne. Ten naposledy prohrál v roce 2017, kdy nestačil na body v Kuala Lumpuru neporaženému Uzbekovi Azizbekovi Abdugofurovi. Od této prohry neztratil ani jeden z následujících šesti duelů a ukazuje že má velmi dobrou formu.

Erik Agateljan, trenér Lincoln Hudson a Viktor Agateljan

Viktor Agatelja se aktuálně nachází na 68. místě světového ratingu a Tej Pratap Singh na 42. místě. Pokud dokáže české boxer uspět v tomto velmi těžkém zápase, zcela jistě se mu otevřou dveře do dalších velkých titulových zápasů.

Trenér Lincoln Hudson, Viktor a Erik Agateljan, Vic Darchinyan a Mat Reece

V Austrálii je také Viktorův bratr Erik Agateljan (3-0-0, 2 KO), který si již debut u protinožců odbyl 2. února, kdy jasně na body vyprovodil domácího boxera Mike Yariho (3-0-1, 0 KO).