Africka titulová noc. Makabu si to rozdá s Cieslakem o uvolněný titul WBC křížové váhy!

Kinshasa po šestačtyřiceti letech přivítá opět titulový souboj. O uvolněný titul WBC si to rozdá aktuální světová sedmička Ilunga „Junior“ Makabu (26-2-0, 24 KO) a světová osmička Michal Cieslak (19-0-0, 13 KO).

Hlavní město Demokratické republiky Kongo se zapsalo do dějin boxu díky památnému souboji dvou amerických legend. Psal se rok 1974, když do ringu v Kinshase vstoupil tehdejší šampion WBC a WBO George Foreman a legendární Muhammad Ali. Bitva s názvem „Rumble in the Jungle“ je jednou z nejpamátnějších bitev historie těžké váhy a boxu vůbec. Od té doby však Kinshasa již žádný titulový souboj nepořádala. Nyní se druhá největší africká země opět dočkala, jelikož zde již v pátek večer zkříží rukavice aktuální světová sedmička křížové váhy Ilunga Makabu a světová osmička Michal Cieslak, aby se porvali o uvolněný titul WBC, kterého se po přechodu do těžké váhy vzdal bývalý nesporný král Oleksandr Usyk.

„Bydlíme sice v bezpečném hotelu, ale je to hodně zvláštní země. Všude jsou konvoje policistů a každý civilista je zde ozbrojený. Byl jsem už v padesáti zemích světa, ale tady je to jiné. Podivné skupinky lidí, žoldáci, vojáci, policisté a střelba na každodenním pořádku. Je pak docela vtipné, když se pět Poláků dojde najíst do kasína, kde je 200 ozbrojených Afričanů.“ – Rozpovídal se Wasilewski, jenž zastupuje Cieslaka. Sám třicetiletý válečník z Radomu si to však nepřipouští a plně se soustředí na bitvu.

Otázkou bude, jak se hlavně popere s aklimatizací, jelikož v Africe panuje vždy velké dusno a horko, což by válečníkovi z Evropy nemuselo vonět. „Změna klimatu pro mě není problém. V Polsku je zima, tady je teplo, ale byl jsem si toho vědom a jsem na to připravený. Je mi 30 let, zkušeností jsem nasbíral hodně, takže nestresuju. Jsem přesvědčený, že to bude dobrý boj. Všichni budou sice fandit jemu, ale na tom nezáleží. Stejně budu odcházet nakonec s pásem já.“ – Prohlásil před duelem odhodlaný Cieslak. Jeho o dva roky starší soupeř však bude i přesto ve výhodě. Za prvé je zkušenější, za druhé je na domácí půdě a za třetí je na klima ve své vlasti zvyklý. „Cítím se skvěle. Jsem knockoutový umělec a slibuji velké vítězství. Pás WBC zůstane v Demokratické republice Kongo. Zvu všechny své krajany, aby přišli a podpořili mě. Společně tento souboj můžeme vyhrát.“ – Hlásá Makabu. Kdo se nakonec stane novým šampionem WBC křížové váhy? To se dozvíme již v pátek večer!