Adonis Stevenson: Kovalev byl ve čtvrtém kole unavený. Odveta by dopadla stejně!

Adonis Stevenson vs Thomas WilliamsMezi šampionem organizace WBC v polotěžké váze, Adonisem Stevensonem (28-1-0, 23 KO) a bývalým šampionem organizací IBF, WBA a WBO v polotěžké váze, Sergeyem Kovalevem (30-1-1, 26 KO) nepanují určitě dobré vztahy. Oba pánové se v posledních letech zesměšňovali a uráželi, ať už osobně nebo skrze média. Nikdy se však nepodvedlo, z různých důvodů, uskutečnit jejich souboj, který by tak sjednotil všechny tituly a určil by nesporného šampiona této divize.

Kovalev odboxoval svůj životní duel v minulém roce, když se 19. listopadu, postavil bývalému šampionovi super střední váhy, André Wardovi (31-0-0, 15 KO). I když souboj začal lépe Rus, který poslal amerického boxera v druhém kole na podlahu ringu, tak souboj nakonec těsně opanoval Ward, který zvítězil velmi těsně 3x 114:113. V prvních kolech jednoznačně dominoval Kovalev, když se však zápas přehoupl do druhé poloviny, začal více dominovat Ward a Kovalev jako by ztrácel energii. Celé ke všemu, pochopitelně, měl co říct haitský rodák s kanadským pasem, Adonis „Superman“ Stevenson. To by zkrátka nebyl on, kdyby si nerýpl.

Adonis Stevenson vs Thomas Williams

„ Boj jsem samozřejmě viděl. Kovalev byl unavený. Za prvé byl po čtyřech kolech unavený a jako by boxoval dvanáct kol poprvé v životě. Bojoval s André Wardem a ne s Bernadem Hopkinsem, který je starý. To není to samé. Viděl jsem více bojovat Warda a pro mě byl také vítězem. V druhé polovině zápasu došla Kovalevovi šťáva a to ovlivnilo celý duel. Pokud Kovalev udrží energii po celý zápas, může Warda porazit, ale nevěřím tomu, že to dokáže.“ – Rozpovídal se klasicky Stevenson.

Adonis Stevenson

„ Box prostě není jen pár úvodních kol. Je to dlouhý souboj na dvanáct kol. Víte, Kovalev napovídal hromadu sraček o tom, jak Warda knockoutuje a i když jej poslal ve druhém kole na podlahu ringu, tak to stejně nedokázal ukončit. Vidíte, že byl prostě unavený. Nohy únavou tahal, vůbec netančil. Ward vycítil, že Kovalev slábne a tak začal více pracovat, protože Kovalevův úder byl kolo od kola slabší a slabší. V odvetě by musel Kovalev boxovat ze středu ringu, ale to on neumí. Já takhle boxoval s Williamsem Jr. a Kovalev by přesně takhle musel boxovat s Wardem, ale tomu já nevěřím.“

Adonis Stevenson vs Thomas Williams

„ Pokud Ward přijme odvetu a oba se utkají ještě jednou, tak výsledek bude úplně stejný. Nemůžete předělat boxera, který boxuje celou kariéru z vnější strany, aby teď boxoval ze středu ringu. Má své návyky a je těžké přeorientovat boxera, jakým Kovalev je. My budeme oznamovat můj další souboj velmi brzy. V příštích pár týdnech budeme vědět soupeře, ale rád bych boxoval v New Yorku, Kalifornii nebo Las Vegas. Pokud by to bylo v New Yorku, tak by mým soupeřem mohl být klidně Joe Smith Jr., který knockoutoval Hopkinse“ – Vylíčil své nejbližší plány Stevenson.

kovalev a stevenson