Adámek vs Parzeczewski 30. září!

Tomáš Adámek vs Robert ParzeczewskiČeská jednička polotěžké váhy Tomáš Adámek se po půlroční pauze vrací do ringu a v Polsku vyzve domácího střelce Roberta Parzeczewskiho!

30.9.2017 – Lomianki, Polsko
Polotěžká váha
Tomáš Adámek vs Robert Parzeczewski
Česká jednička „Jumbo“ Tomáš ADÁMEK (26-14-2, 9 KO) a Polská čtyřka „Arab“ Robert PARZECZEWSKI (16-1-0, 9 KO) se utkají v desetikolové bitvě!

Tomáš odboxoval v loňském roce 3 zápasy. První měl před domácím publikem 18. března na Heroes Gate, kde vyzval gruzínskou trojku Giorgi Kandelakiho. Toho jednoznačně v šestikolové bitvě přejel a připsal si bodové vítězství 3x 60:54.
Druhý zápas ho čekal o necelý měsíc později v Mnichově, kde vyzval domácí neporaženou hvězdu a juniorského světového šampióna Toni Krafta. Kraft ukázal velký talent a Tomáše porazil až na body 98:92, 97:93 a 96:94. Ačkoliv byl zápas více v režii domácího borce, Tomáš nezklamal a svému soupeři nedal výhru zadarmo.

Poté vyrazil až do chladného Finska, kde se 10. září utkal s domácím neporaženým boxerem Dayronem Lesterem. Velmi vyrovnanou bitvu nakonec Tomáš prohrál na body 78:73, 77:74 a 77:73. Ovšem jeho výkon byl opět parádní.

Naposledy stál Tomáš mezi šestnácti provazy letos 24. února, kdy odcestoval do Norska aby vyzval tamní hvězdu Tima Robina Lihauga. Český borec ovšem favorizovaného Nora dokonale vymazal a slavil jednoznačné a velmi cenné vítězství na body 77:76, 79-73 a 79-74.

Tomáš Adámek vs Dayron Lester

Nyní ho čeká další těžký zápas, na které odcestuje do Polska. Čeká ho desetikolová bitva s o 14 let mladším Robertem Parzeczewskim, který během své profesionální kariéry poznal pouze jednoho přemožitele, kterým byl v roce 2015 neporažený Francouz Jessy Luxembourger. Od této prohry si připsal osm výher v řadě z nichž šest ukončil před limitem.

Adámek se momentálně nachází na 91. pozici světového ratingu a polský boxer na pozici číslo 83. Tento zápas může 37 letého rodáka z Hradce Králové posunout velice blízko první padesátce.
Dokáže český borec opět zaskočit favorita?