Adam Kownacki: Stále jsem jednou z nejlepších těžkých vah na světě!

Aktuální světová sedmnáctka těžké váhy Adam „Babyface“ Kownacki (20-1-0, 15 KO) se rozhodně nehodlá vzdát po první profesionální porážce a hodlá se vrátit k bojům o světové tituly.

Jednatřicetiletý polský tlouštík Adam Kownacki dlouho patřil k bojovníkům těžké váhy, kteří by se v budoucnu měli utkat o světový titul. Jeho plány však radikálně nabourala šokující prohra se šestatřicetiletým finským obrem Robertem „The Nordic Nightmare“ Heleniusem (30-3-0, 19 KO), jenž jej začátkem března ukončil ve čtyřech kolech. Rodák z Lomzy však pevně věří, že stále patří k nejlepším bojovníkům těžké váhy a hodlá se vrátit zpět do boje o pásy mistra světa. „Dříve jsem patři do první pětky všech organizací, ale jakmile jsem prohrál, tak mě ze všech žebříčku vyřadili. Stačilo jedno zaváhání a všechno je pryč.“ – Rozpovídal Konwacki v rozhovoru pro PBC.

„Heleniusovi stačil jeden dobrý úder a najednou jsem byl mimo. Byla to pro mě nová situace, kterou jsem sice nezvládl, ale poučil jsem se z ní. Místo toho, abych se na okamžik stáhl do defenzivy a přežil tu nejhorší chvíli, tak jsem se pustil bezhlavě do útoku a začal si s ním vyměňovat údery. Byla to veliká chyba, ale také velké ponaučení. Pořád jsem jedním z nejlepších bojovníků těžké váhy na světě a v příštím boji to hodlám všem dokázat.“ – Dokončil své povídání bijec s přezdívkou „Babyface“. Aktuálně není jasné, jestli se polský válečník pokusí o odvetu s obrovitým Finem, nebo se raději rozhodně pro nějaký lehčí návratový duel.