Adam Kownacki se rozpovídal o posledním souboji s Heleniusem, ale i o případném střetu s Ruizem!

Aktuální světová sedmnáctka a polská jednička těžké váhy Adam „Babyface“ Kownacki (20-1-0, 15 KO) se rozpovídal o posledním souboji s Robertem „The Nordic Nightmare“ Heleniusem (30-3-0, 19 KO), ale i o případném duelu s bývalým šampionem Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-2-0, 22 KO).

Jednatřicetiletý polský tlouštík Adam Kownacki dlouho patřil k bojovníkům těžké váhy, kteří by se v budoucnu měli utkat o světový titul. Jeho plány však radikálně nabourala šokující prohra se šestatřicetiletým finským obrem Robertem Heleniusem, jenž jej ukončil ve čtyřech kolech. Jaké jsou nyní plány rodáka z Lomzy? Plánuje odvetu se „Severskou Noční Můrou“? Nebo se vydá jiným směrem? O tom se ostatně rozpovídal v podcastu pro Premier Boxing Champions. „Můj boj byl vlastně poslední velkou událostí před pandemii koronaviru a já pevně věřím, že jakmile tato šílená věc skončí, tak okamžitě dostanu příležitost všechno napravit. Chci dokázat, že výhra Roberta Heleniuse byla jen náhodou. Byl to jeho šťastný den. Víte, kariéra boxera závisí na posledním souboji, což se mi zrovna dvakrát nepovedlo, takže se musím vrátit silnější a ukázat to nejlepší, co ve mně je. Stále tvrdě trénuji, jsem ve formě a chci ukázat světu, že toto moje selhání byla jen náhoda. Jsem si jistý, že už se to nebude opakovat.“ – Rozpovídala se polská jednička.

Řeč přišla i na případný střet Kownackého s bývalým světovým šampionem a aktuální šestkou těžké váhy Andym Ruizem. Polský chasník v minulosti několikrát zmiňoval, že by velice rád změřil síly s třicetiletým Američanem. „Samozřejmě, že bych se s ním rád utkal. Chci se měřit s těmi nejlepšími. Souboj s Arreolou byl velice vzrušující. Překonali jsme několik rekordů v počtu úderů a já věřím, že s Ruizem by to mohla být podobně strhující bitva. Byla by to opravdu skvostná válka. Ovšem také bych moc rád dostal odvetu s Heleniusem. Vše to nechám na svých promotérech. Je o mě dobře postaráno. Mluvil jsem s Alem Haymonem i s Keithem Connollym a oba mi řekli, abych zůstal ve formě, že to bylo jen malé zaváhání a že se vrátím zpět mezi elitu.“ – Dokončil své povídání oblíbený „Babyface“. Ať už se tento polský chasník střetne s kýmkoliv, tak nás jistě čeká rozhodně zajímavá podívaná.