Adam Kownacki se kvůli koronaviru odstěhoval do hor. Myslet na box však nepřestává!

Aktuální světová sedmnáctka těžké váhy Adam „Babyface“ Kownacki (20-1-0, 15 KO) nebere aktuální pandemii koronaviru na lehkou váhu. Se svoji rodinou se raději přestěhoval z New Yorku do hor.

„V New Yorku je to během pandemie koronaviru hrozné. Vzal jsem raději svoji rodinu a odešli jsme co nejdál od lidí. Něco takového zažívám poprvé a můžu vám říct, že to není sranda. Viděl jsem, jak nyní vypadá mé milované město a slyšel hodně příběhů od svých přátel, kteří tam zůstali. New York je úplně prázdný. Celý svůj život bojuji, ale dnes všichni čelíme neviditelnému soupeři. Je to smutné, protože jsem slyšel, že po celém světě je to stejné.“ – Rozpovídal se polský válečník, který nedávno oslavil přírůstek do rodiny. Možná právě kvůli malému synovi prožívá tuto těžkou chvíli ještě intenzivněji. Myslet na box však nepřestává.

„Přestěhovali jsme se do hor, asi dvě a půl hodiny od New Yorku. Musíme počkat, až se situace uklidní, ale aspoň máme dostatek času o všem přemýšlet. Také se snažím zůstat ve formě. Pravidelně běhám a stínuji. Naštěstí se mi podařilo sehnat nějaké to vybavení, takže jsem v tomto ohledu zajištěný. Stále věřím, že budu bojovat o titul mistra světa. Artur Szpilka také prohrál s Bryantem Jenningsem a nakonec se dostal k boji o pás. Nyní je to trochu dál, než jsem chtěl, protože jsem udělal chybu, ale chyba je také cenná lekce.“ – Prozradil jednatřicetiletý rodák z Lomzy, jenž dlouhodobě žije v Brooklynu. Kownacki ve svém posledním souboji, který proběhl 7.3.2020, našel svého prvního přemožitele v profesionální kariéře. Finský obr Robert Helenius jej knockoutoval ve čtvrtém dějství.