Adam Kownacki se chce předvést a poslat Chrise Arreolu do důchodu!

3.8.2019, tedy již nadcházející sobotu, se na galavečeru v Brooklynu do sebe zaklesnou dva největší bitkaři těžké váhy. Třicetiletá polská hvězda a aktuální světová jedenáctka těžké váhy, Adam „Babyface“ Kownacki (19-0-0, 15 KO), změří sily s osmatřicetiletým veteránem a aktuální světovou jednačtyřicítkou, Chrisem „The Nightmare“ Arreolou (38-5-1, 33 KO).

Neporažený rodák z Lomzy, který dlouhodobě žije v New Yorku je opravdu malý kousek od titulového souboje. Nejenže mu patří jedenáctá pozice ve světovém žebříčku, ale patří mu také šestá pozice v žebříčku WBC a navíc patří pod stejnou promotérskou stáj, jako aktuální šampion WBC, Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO). Samozřejmě je tu zde ještě jeden hodně důležitý faktor a tím jsou soupeři. Aktuálně má s alabamským knockoutérem společné dva soupeře a brzy budou tři. To samo o sobě není v profesionálním boxu nic výjimečného, či jedinečného, jenže Kownacki dokázal Artura Szpilku i Geralda Washingtona ukončit dříve, než to dokázal šampion, což je s ohledem na knockoutový potenciál Wildera hodně zajímavé.

Nyní před ním stojí třetí jméno, Chris Arreola, kterého třiatřicetiletý rodák z Tuscaloosy nedokázal knockoutovat. Ano dokázal jej ukončit před limitem v osmém dějství, ale nešlo o knockout, nýbrž o ukončení ringovým sudím, jenž se rozhodl neprodlužovat Arreolovo trápení a to si mladý Polák dobře uvědomuje. „Miluji bojovat, miluji jít do ringu a předvádět fanouškům skvělou show. Považuji se za nejlepšího bojovníka těžké váhy, ačkoliv jsem ještě neměl šanci to pořádně dokázat.“ – Rozpovídal se borec s přezdívkou „Babyface“, aby se následně rozpovídal i o svém soupeři. „Arreola je v boji hodně otevřený, ale zároveň dává hodně úderů. Je to hodně divoký bojovník. Má už sice svoje roky, což může být v tomto souboji hodně důležité, ale pořád je to pro mě jedno z největších jmen v těžké váze. Byl v ringu s těmi nejlepšími jeho generace a pravděpodobně je posledním, kdo z nich zůstal aktivní. Zbytek jeho soupeřů je už v důchodu. Mým cílem je, abych mu ukončil kariéru a poslal ho do zaslouženého důchodu.“ – Představil svoje vize Kownacki.