Adam Kownacki přejel Chrise Arreolu ve dvanácti kolech!

Souboj mezi polským chasníkem Adamem „Babyface“ Kownackim (20-0-0, 15 KO) a americkým veteránem Chrisem „The Nightmare“ Arreolou (38-6-1, 33 KO) sliboval velkou podívanou, kterou fanoušci nakonec opravdu dostali.

Bitva mezi nastupující mladou krví a starým psem, jenž prošel velkými bitvami, v sobě skrývala daleko víc, než jen dvanáctikolovou řež. Pro třicetiletého Kownackého šlo o další posun v žebříčku a přiblížení se titulovým bitvám. O osm let starší Arreola stál před životním zlomem, kdy on sám prohlašoval, že v případě prohry ukončí kariéru. Oba slibovali válku a oba ji nakonec fanouškům předvedli.

Jak se očekávalo, tak souboj byl přehlídkou tvrdých úderů a ofensivy, kdy oba válečníci úplně zapomněli na obranu a šli si to zkrátka rozdat na férovku. To se od obou tak nějak očekávalo, ale rozhodně se neočekávalo, že prolomí dva rekordy počtu úderů na těžkou váhu, který až do teď patřil souboji Tua-Ibeabuchi (1730 vyslaných úderů) a souboji Tua-Izon (650 trefených úderů). Podle statistiky Compubox totiž Arreola s Kownackim vystříleli 2172 úderů, kdy 667 úderů našlo svůj cíl. Mladší rodák z Lomzy zasáhl soupeře 369 údery z 1048 pokusů. Jeho protivník odpověděl 298 trefenými údery ze 1125 pokusů. Brutální čísla nemyslíte? A to většina z těchto úderů byly takzvané „power punches“, tedy tvrdé údery. Kownacki trefil 324 tvrdých úderů, jeho sok 283.

Ale pojďme se vrátit zpět k duelu. Do toho vstoupil lépe polský boxer, který svými údery přesně nacházel hlavu Arreoly, kvalitně střídal pásma úderů a několikrát svým soupeřem otřásl. Kownackému zkrátka od začátku vycházelo úplně vše. Jenže osmatřicetiletá „Noční Můra“ má hlavu z betonu, zkušeností na rozdávání a hlavně obrovské srdce válečníka. V pátém kole veterán cítil, že potřebuje zvrátit průběh souboje a také se o to pokusil. Několikrát zahrozil tvrdými údery, ale jak se později ukázalo, také si v tomto dějství zlomil ruku. „I po tom, co jsem si zlomil ruku, jsem chtěl bojovat dál, protože jsem cítil, že můžu vyhrát. Adam je neúnavný. Neustále jde dopředu. Trefil jsem ho pár dobrými údery, on mě trefil dobrými údery a taky to byl on, kdo nakonec vyhrál.“ – Hlesl smutný Arreola.

Kownacki si zbytek souboje pohlídal. Arreola měl sice světlé momenty, snažil se ještě průběh souboje zvrátit, ale bylo více než jasné, že jej zranění ruky hodně limituje. „Chris je aztécký válečník. Je to skvělý bojovník s velkým srdcem. Věděl jsem, že to bude tvrdý boj a podle toho jsem se taky na to připravil. Čísla Compuboxu to jen dokazují. Předvedli jsme fanoušků nádhernou bitvu na blízko. Dal jsem více úderů a více jsem jich trefil. To stačí na vítězství. To je vše, na čem v našem sportu záleží.“ – Usmíval se spokojený „Babyface“. Bodový sudí jej totiž viděli vyhrát jednoznačně 2x 117-111 a 118-110. Redakce Proboxingu se přiklání k verdiktu 117-111.