Adam Kownacki: Letos se chci stát mistrem světa!

Artur Szpilka vs Adam KownackiMáme zde rozhovor s neporaženou světovou jedenáctkou těžké váhy a přemožitelem Artura Szpilky. Adam Kownacki (16-0-0, 13 KO) se představuje českým fanouškům!

V České republice tě znají fanoušci hlavně od výhry nad Arturem Szpilkou. Můžeš nám prozradit, od kolika let se věnuješ boxu a proč sis právě vybral tento sport?
“Boxu jsem se začal věnovat v patnácti letech. Box jsem si vybral protože jsem vyrůstal na filmech jako Krvavý sport a Rocky. Také jsem miloval atmosféru, když boxoval Andrew Golota a my ho doma sledovali”

Adam Kownacki vs Iago Kiladze

Kdo je tvůj trenér a kdo vlastně tvoří tvůj sportovní tým?
“Mým hlavním trenérem je Keith Trimble a kondičním trenérem mi je Dariusz Stankiewicz. V mým týmu jsou lidé, kteří jsou mi blízcí a také má manželka, bratři a bratranci”.

Jak vznikla tvá přezdívka „Baby Face“?
“Moje přezdívka vznikla už když jsem boxoval jako amatér. Všichni říkali, že vypadám jak dítě a nakonec mi “Baby Face” zůstalo dodnes”.

Celou profesionální kariéru boxuješ na území spojených států, kde žiješ již od malička. Chystáš se boxovat také v Polsku?
“Narodil jsem se v polském městě Lomza. Do USA jsme se přestěhovali už v mých sedmi letech a doufám, že se v budoucnu ukážu i na nějakém galavečeru v Polsku”.

Máš za sebou 16 profesionálních zápasu a hned 13 si dokázal ukončit před limitem. Jaký z těchto zápasů byl pro Tebe ten úplně nejtěžší?
“Všechny byli těžké. Přípravy na tyto zápasy byly velmi náročné, ale o to více mi to usnadnilo cestu k výhrám”.

Artura Szpilku si dokázal porazit už ve 4. kole, tedy o pět kol rychleji než šampión Deontay Wilder. Co pro Tebe takhle výhra znamenala, otevřela ti cestu k velkým a možná i titulovým zápasům?
“Tato výhra pro mě znamenala opravdu hodně. Bylo to pro mě zatím největší vítězství kariéry. Na této výhře musím nyní stavět a ještě se zlepšovat a stát se mistrem světa”.

Nyní máš před sebou zápas s Iagem Kiladze, kterého dokázal překonat pouze Youri Kayembre Kalenga. Proč padla volba právě na Kiladze?
“Kiladze pro mě bude dobrý test. Je to velmi zkušený bojovník a bude to další těžká zkouška v mé profesionální kariéře”.

S jakými sparing partnery se připravuješ na tuto bitvu?
“Na tento souboj mě jako sparing partneři připravují Alexander Povetkin, Otto Wallin a Mike Polite”.

Wilder, Parker, Joshua a Charr jsou aktuální světoví šampióni těžké váhy. Kdo je podle Tebe ten nejlepší a kdy tě také uvidíme v zápase o jeden z titulů těžké váhy?
“Všichni jsou velice dobří bojovníci. Musím pokračovat ve vítězstvích a doufám, že dostanu šanci, abych se mohl stát mistrem světa”.

Sleduješ svého krajana Tomasze Adamka, který se ve svých 41 letech drží stále na špičce světového žebříčku? Je až neskutečné co v jeho letech ze sebe dokáže v ringu vydat.
“Myslím, že je stále bojovníkem světové třídy. Rád bych ho ještě viděl bojovat o světový titul. Tomasz má lví sdrce”.

Jaké máš cíle na příští rok?
“Mým cílem pro rok 2018 je stát se mistrem světa”:-)

Rozhovor: Marek Jelínek
Překlad: Martin Dědek