Adam Kownacki hlásí výborný kemp. Zapracoval na váze i úderech!

Jaká je momentální forma světové jedenáctky a polské jedničky těžké váhy Adama „Babyface“ Kownackého (20-0-0, 15 KO) před víkendovým duelem se světovou třiatřicítkou Robertem „The Nordic Nightmare“ Heleniusem (29-3-0, 18 KO)?

Již o tomto víkendu čeká polskou jedničku těžké váhy Adama Kownackého eliminační souboj v rámci organizace WBA s finským obrem Robertem Heleniusem. Jakou má třicetiletý polský chasník aktuální formu? O tom se rozpovídal jeho trenér, ale i on sám. „Vím, jak funguje politika v boxu, ale také vím, že svoji titulovou šanci dostanu. Když ji dostali Martin s Washingtonem, tak proč bych nemohl já?“ – Rozpovídal se o svých titulových snech rodák z Lomzy, který si moc dobře uvědomuje, že také musí zapracovat na své váze. „Poučil jsem se, že musím být ve formě po celý rok, protože mě mohou kdykoliv zavolat. Minulý rok mi volali zástupci Anthonyho Joshuy, abych zaskočil za Jarrella Millera, ale nemohl jsem to vzít, protože jsem byl úplně z formy a nechtěl jsem přijít o šanci získat titul.“ – Pokračoval ve svém vyprávění.

„ V posledním souboji s Chrisem Arreolou jsem vážil 120,7 kilogramů a nyní vážím 117,9 kilogramů. Je to vážně velký rozdíl. Cítím se mnohem lépe. Dávám si hodně pozor na to, co jím. Nemůžu si dovolit už hubnout před soubojem z nějakých 130 kilogramů.“ – Dokončil své vyprávění muž, který se nedávno stal otcem. I jeho trenér, Keith Trimble, si tréninkový kemp pochvaluje. „Adam na tréninku nechává všechno. Pracuje jako stroj, nikdy si nestěžuje a někdy dokonce dělá ještě víc, než po něm chci. Je radost s ním pracovat. Trénink je však něco jiného, než boj. Musíme zkrátka dobrou přípravu úspěšně přenést do sobotního boje.“ – Chválil si svého svěřence Američan.

Následně i maličko prozradil na čem v přípravném kempu pracovali. „Víte, každý obdivuje Adama za jeho aktivitu. Za to, kolik dokáže rozdat úderů za souboj, ale my jsme se to rozhodli maličko změnit. Snažili jsme se trošku snížit kadenci úderů, ale zapracovali jsme na jejich razanci a síle. Samozřejmě stále po něm chci, aby byl aktivní. Čtyři dny v týdnu strávíme na lapách osm až patnáct kol. Adam je dobře fyzicky připravený, ale chci, aby jeho soupeři cítili ty tvrdé údery. Často slyším kritiku na jeho obranu, ale v těžké váze je nejdůležitější umět přijmout úder a také jej vrátit, což Adam zatím zvládá perfektně.“ – Dokončil své povídání Trimble. Uvidíme s čím nakonec o víkendu přijde třicetiletý Polák a šestatřicetiletý Fin.