Adam Kownacki byl jedním z kandidátů na souboj s Tysonem Furym!

Ben Davison, který je trenérem hvězdného Tysona „Gypsy King“ Furyho (28-0-1, 20 KO), přiznal, že jedním z adeptů na zářijový souboj v Las Vegas byl i polský chasník, Adam „Babyface“ Kownacki (20-0-0, 15 KO).

Třicetiletý polský bijec, Adam Kownacki, začíná být brán opravdu vážně mezi smetánkou těžké váhy. Jeho poslední zápasy a výkony totiž přesvědčili hned trojici nejpopulárnějších bojovníků, aby uvažovali nad soubojem se světovou desítkou. Jako první se jej snažila vytáhnout do souboje britská hvězda a bývalý šampion WBA, WBO, IBF a IBO, Anthony „AJ“ Joshua (22-1-0, 21 KO). Rodák z Lomzy měl být v titulovém souboji náhradou za Jarrella Millera, ale z časových důvodů odmítl. Nechtěl svoji šanci uspěchat a promarnit. I Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (41-0-1, 40 KO) již spekuluje o souboji s Kownackim. Šampion má sice aktuálně naplánované dva souboje s Ortizem a Furym, ale i on si uvědomuje, že souboj s Polákem se blíží.

Nyní i tým okolo Tysona Furyho přiznal, že aktuálně nejlepší polská těžká váha byla v jejich hledáčku pro zářijový termín. Ben Davison prozradil, že nebylo snadné najít soupeře pro hvězdného „Gypsy Kinga“, nakonec však byl vybrán Otto Wallin (20-0-0, 13 KO). „Pulev je povinný vyzývatel pro IBF, takže o souboj s Tysonem neměl zájem. Ani Povetkin neprojevil zájem a raději si vybral lehčí souboj s Hughiem Furym. Pak zde byla možnost souboje s Millerem, ale Tyson nechtěl čekat do doby, než si vyřeší licenci. Chtěli jsme i souboj s Trevorem Bryanem, ale ten čeká na souboj s Manuelem Charrem. S týmem Kownackého je těžká domluva, protože patří pod konkurenční stáj PBC. Joshua i Ruiz mají v plánu odvetu, stejně tak Wilder s Ortizem, ale tam není kam spěchat. S Wilderem se stejně utkáme na konci února příštího roku.“ – Prozradil těžký výběr soupeřů Ben Davison.