Adam Kownacki: Bojuji dvakrát do roka, abych ušetřil svoji hlavu!

Aktuální světová jedenáctka těžké váhy Adam „Babyface“ Kownacki (20-0-0, 15 KO) se rozpovídal o tom, proč bojuje jen dvakrát do roka. Třicetiletý Polák hodlá v nastoleném trendu pokračovat i v tomto roce.

V roce 2015 odboxoval čtyři duely za rok, ale to bylo také naposledy, co něco podobného udělal. Od té doby bojuje Adam Konwacki pouze dvakrát za rok a má to své důvody, o které se s fanoušky podělil. „Můj styl boje je hodně náročný. Boxuji hodně otevřeně a ofenzivně, což si vybírá svoji daň. Zároveň ale myslím na svoje zdraví. Proto také bojuji již několik let jen dvakrát do roka. Chráním tím svůj mozek, který má pak čas se zregenerovat.“ – Rozpovídal se Kownacki, který v nastoleném zápasovém tempu hodlá pokračovat i v tomto roce.

„Strávil jsem Silvestr v posteli. Už v devět hodin večer jsem šel spát, protože jsem byl unavený. Letos mi bylo třicet a já cítím, že to není stejné, jako před deseti lety.“ – Dokončil své povídání aktuálně nejlepší polský boxer těžké váhy. Rodák z Lomzy žijící v Brooklynu naposledy bojoval začátkem srpna minulého roku, kdy si na body poradil s odolným Chrisem Arreolou. Letos se vrátí do akce 7.3.2019 opět v New Yorku, kde podle zákulisních informací potká stájového kolegu a světovou patnáctku Dominica „Trouble“ Breazeala (20-2-0, 18 KO). Duel však oficiálně potvrzený nebyl a ve hře jsou i jména jako Christian Hammer, či Luis Ortiz.