Abel Sanchez : Joyce aktuálně nemá na elitní těžké váhy!

Kouč britského „Juggernauta“ Joa Joyce (8-0-0, 8 KO), Abel Sanchez, si dobře uvědomuje, že jeho svěřenec se aktuálně nemůže měřit s elitou těžké váhy. Ten si o víkendu sice dominantně poradil s veteránem Bermanem Stivernem (25-4-1, 21 KO), ovšem do ideálního výkonu to mělo daleko.

Britský pořez si na domácí půdě hravě poradil se čtyřicetiletým veteránem a bývalým šampionem WBC, Bermanem „B.WARE“ Stivernem. Již ve třetím kole vyčerpaný haitský válečník promáchl svůj hák a zadní cross Joyce úřadoval. Stiverne zapadl k provazům a Howard John Foster musel poprvé počítat. O necelá tři kola později již raději duel ukončil, jelikož už se nemohl dívat na to, jak je veterán bitý. „Bylo to perfektní. Přesně takové, jaké jsem si to představoval. Říkal jsem, že souboj bude trvat šest až sedm kol. Potřebovali jsme chlápka, který ukáže vyšší úroveň boxu. Bermane je sice na konci kariéry, ale pořád je to velký a silný chlap. Neměli bychom ho soudit na základě jednoho zápasu. Nesmíme zapomenout na to, že to byl šampion a měl za sebou několik tvrdých soubojů, než ho zastavil Wilder.“ – Rozpovídal se pro média Sanchez.

Stiverne byl zkrátka krokem na další úroveň. Teď už nebudou žádní lehcí chlápci. Od začátku Joa přirovnávám k Georgi Foremanovi. George měl úplně stejný styl boje. Přesné a zničující údery. Jakýkoliv úder vyslal, tak jej vždycky trefil. Není to nejrychlejší boxer na světe, ale víte co? To George Foreman také nebyl a pokud se nám podaří dosáhnout alespoň poloviny, čeho dosáhl on, tak bude mít Joe velkou kariéru.“ – Pokračoval ve vyprávění trenér pracující v Big Bear Lake. „Je tam pořád hodně chyb, které musíme odstranit. Kdybychom nyní chtěli bojovat se špičkou, tak to nedopadne dobře. Nyní je to zkrátka nemožné. Pro nás jsou ideální tři až čtyři souboje a po té nad tí můžeme uvažovat. Vybíráme soupeře tak, abychom se mohli zlepšovat a pracovat na chybách v tělocvičně. Potřebujeme soustavně zlepšovat dovednosti, které budeme v budoucích soubojích potřebovat.