Abel Sanchez: Canelo Alvarez může brutálně knockoutovat Gennady Golovkina!

Bývalý trenér aktuálního šampiona IBF a IBO střední váhy Gennady „GGG“ Golovkina (40-1-1, 35 KO), Abel Sanchez, přiznal, že nikdy nechtěl, aby došlo na trilogii se Saulem „Canelo“ Alvarezem (53-1-2, 36 KO).

Jeden z nejlepších trenérů světa šestnácti provazů Abel Sanchez ukončil spolupráci s kazašským knockoutérem a aktuálním šampionem IBF a IBO Gennady Golovkinem po druhém souboji s mexickou hvězdou Saulem Alvarezem. Na vině nebyla prohra rodáka z Karagandy, ale peníze. Golovkin totiž podepsal lukrativní smlouvu se streamingovým gigantem DAZN na sto milionů dolarů, ovšem odmítl svému dlouholetému kouči přidat na výplatě. Jejich cesty se tedy rozešly. Sanchez začal spolupracovat s královnou welterové váhy Cecilií Braekhus. Naopak dlouholetý trenér norské válečnice Johnathon Banks spojil síly s hvězdným Kazachem. Sanchez však nyní přiznal, že vždy Golovkinovi rozmlouval trilogii s Alvarezem, protože se bál o jeho zdraví.

„Abych byl upřímný, tak nechci, aby se jejich trilogie uskutečnila. Pokud na ni dojde, tak se na ten souboj rozhodně nebudu dívat. Golovkin může mít velké problémy s Alvarezem a opravdu může prohrát před limitem.“ – Rozpovídal se uznávaný kouč, který tak nepřímo potvrdil slova Eddyho Reynosa, jenž slíbil, že rodák z Guadalajary tentokrát zvítězí knockoutem. „Tyto slova neříkám proto, protože už nespolupracuji s Gennadym. Pokud jste viděli jeho poslední souboje, tak vidíte, že stárne. Hůř přijímá tvrdé údery. Naopak Canelo je na vrcholu svých sil a je dost pravděpodobné, že knockoutuje Golovkina tak, jak to udělal Sergeyi Kovalevovi.“ – Tipuje výsledek Sanchez.