7. kolo Interligy boxu: Boxeři BC BigBoard jasně zdolali Slovenské soupeře!

Mezinárodní interliga boxuPražští boxeři i přes tvrdé KO přesvědčivě vyhráli nad BC Dubnica nad Váhom 12:4 a upevnili si druhé místo v tabulce mezinárodní interligy boxu.

29.3.2015 – Hotel Olšanka – Praha
Boxeři BC BigBoard Praha porazili silný slovenský tým z Dubnice nad Váhom 12:4 a upevnili si druhé místo v tabulce mezinárodní interligy boxu. Na vedoucí BC Stavbar Nitra ztrácí pouhé 2 body.

Box klub Dubnica nad Váhom do Prahy přivezl jen šest boxerů, tudíž neobsadil váhu lehkou (do 60kg) a váhu supertěžkou (nad 91kg). Erik Aloyan a David Hošek tak zajistili pro domácí cenné čtyři body bez boje tzv. výhrou nenastoupením soupeře.
Ve zbývajících šesti zápasech ale probíhaly tvrdé bitvy. Pražští boxeři ovládli zápasy ve váze bantamové, lehké velterové, střední a polotěžké.
Fanoušci v hotelu Olšanka čekali i výhru ve váze velterové, kde byl domácí Patrik Kliment ve vyrovnaném zápase se čtyřnásobným mistrem Slovenska Máriem Zábojníkem aktivnějším boxerem a vedl na body. Ke konci druhého kola ale vyprodaná hala hotelu Olšanka ztichla, když přišel nenadálý tvrdý hák slovenského reprezentanta a pražský boxer se ocitl na podlaze ringu. Patrik Kliment nicméně ukázal velkou bojovnost, a přestože byl silně otřesený, postavil se a zvednutými rukavicemi dal najevo ringovému rozhodčímu, že je připraven k boji. Další tvrdý hák krátce po předchozím počítání jej ale poslal k zemi podruhé a definitivně. Z výhry KO se tak radoval slovenský boxer Mário Zábojník.
Pražský Erik Huliyev si s přehledem poradil s Pavolem Zábojníkem hned v prvním zápase tohoto nedělního odpoledne. Štěpán Pitra si po vyrovnaném zápase připsal cennou výhru nad aktuálním vicemistrem Slovenska Kristiánem Nguyenem. Zkušený Michal Vodárek zvítězil ve váze střední nad mladým slovenským talentem Sebastiánem Šimkovičem. David Hunanyan díky skvělému třetímu kolu otočil pro něj nepříznivý výsledek a připsal si ve strhující bitvě pěstí skalp úřadujícího mistra Slovenska Jána Džanaje.
Pražský celek se musel vyrovnat s absencí aktuálního mistra republiky v supertěžké váze Pavla Šoura, a proto do supertěžké váhy nasadil českého reprezentanta váhy těžké Davida Hoška, který je v přípravě na Evropské hry v Baku. „Dnes jsem to měl naopak. Kluci se trápili s váhou a já do sebe před vážením musel nalít pár litrů vody, abych se dostal přes 91kg,“ pobaveně sděloval v šatně David Hošek, kterému hosté nepostavili soupeře.
V těžké váze za něj zaskočila znojemská posila Vasil Ducár. „Vasil je univerzálním boxerem. Je to opravdový bojovník. Je mu jedno, v jaké váze a proti jakému soupeři nastoupí, využíváme jej jak ve váze do 91kg i v superce. Obvykle chodí supertěžkou, ale chtěli jsme překvapit soupeře, který čekal nasazení Hoška,“ přibližoval taktiku vedoucí pražského celku Pavel Hynek. V těžké váze totiž za BC Dubnica nad Váhom startuje trojnásobný mistr Slovenska a bronzový medailista z mistrovství Evropské unie Erik Tlkanec. Ani tyto „čachry“ se sestavou však pražskému celku nepomohly a Erik Tlkanec se radoval z výhry a uchoval si neporazitelnost v interlize boxu. „Vasil boxoval se zbytečným respektem. Bylo vidět, že jeho styl Erikovi Tlkancovi nesedí, ale náš boxer málo pracoval, a tak zaslouženě soupeř vyhrál,“ uznal porážku vedoucí BC Bigboard Praha a dodává: „Osobně se těším na vzájemný souboj našich těžkých vah. Již 10. dubna 2015 si to totiž v hlavním programu galavečera bojových sportů Heroes Gate v hale Sparty Podvinný mlýn rozdá David Hošek s Vasilem Ducárem ve váze těžké. Kluci startují v jednom oddíle, a tak se letos neměli šanci utkat. David Hošek musí potvrdit pozici jedničky této váhy a Vasil dnešním zápasem ukázal, že to nebude rozhodně nějaká pinkaná, ale pořádná bitva.“ BC BigBoard Praha má totiž v následujícím kole interligy boxu volný los, a tak se někteří pražští boxeři objeví na zmiňovaném galavečeru Heroes Gate. Další utkání je totiž čeká až 2. května v Prostějově, kde se s místními boxery utkají v přímém souboji o druhé místo tabulky.

GALERIE ⇓

Mezinárodní interliga boxu
Tvrdá bitva těžkých vah Vasila Ducára a Erika Tlkance
Mezinárodní interliga boxu
Pitra se raduje z výhry nad Nguyenem po zvednuti ruky mezinarodnim rozhodcim Mullerem
Mezinárodní interliga boxu
Několikanásobný mistr ČR Erik Huliyev zasahuje Pavola Zábojníka v provazech
Mezinárodní interliga boxu
Michal Vodárek předvedl silový box v zápase s mladým slovenským reprezentantem Šimkovičem
Mezinárodní interliga boxu
Krásné dívky nesmí na boxu chybět
Mezinárodní interliga boxu
Hunanyan zasahuje Džanaje z Dubnice
Mezinárodní interliga boxu
Knockoutový úder Mária Zábojníka dopadající na bradu Patrika Klimenta
Mezinárodní interliga boxu
Oficiální protokol utkání

O BC BigBoard Praha
BC BigBoard Praha vznikl v roce 2013, avšak hlásí se k tradici legendárních Uhelných skladů. Je společným projektem Kutil Gymu a Pražského rohovníku, tedy dvou předních pražských boxerských oddílů. Za vznikem myšlenky vzkříšení tradic pražského boxu stojí dvě bývalé opory Uhelných skladů úspěšní čeští boxeři Ladislav Kutil a Michal Soukup spolu s finančníkem a boxerským nadšencem Dušanem Palcrem, které doplňuje mezinárodní rozhodčí Pavel Hynek. Hlavním partnerem je skupina BigBoard, která je s více než 50% podílem na trhu největším poskytovatelem prémiových outdoorových reklamních ploch na nejatraktivnějších místech na českém reklamním trhu venkovní reklamy.