24.6. Svačina vs Furchi!

Jiří Svačina vs Fabio TurchiJiž příští týden se v ringu opět ukáže dvojka křížové váhy Jiří Svačina, který vyzve stříbrného medailistu juniorské Olympiády Fabia Furchi!

24.6.2016 – Brescia, Itálie
Křížová váha
Česká dvojka Jiří SVAČINA (12-20-0, 1 KO) a italská pětka „Stone Crusher“ Fabio TURCHI (5-0-0, 5 KO) se utkají v 8mi kolové bitvě!

Ačkoliv je Jirka v České republice po Lubošovi Šudovi nejlepší křížová váha, tak není pro české fanoušky tento šikovný a hlavně bývalý mistr České republiky amatérského boxu (2000)  a pětinásobný vicemistr republiky tolik známý.
Boxuje totiž převážně v Anglii, neboť jeho manažer Derek Waddell je také Angličan.
V roce 2004 vstoupil do profesionálního ringu a hned o rok později slavil český titul (Mezinárodní verze), když v hotelu Hilton vybodoval v deseti kolech Rusa Vitaly Mugunova 2x 97:93 a 95:95.

Jiří Svačina

Nyní Jirka už dlouho čeká na výhru, ta poslední se datuje na 23. září 2012, kdy v posledním zápase na české půdě vybodoval Josefa Křivku.
Český boxer je známý především svou vytrvalostí v zápasech i když má 20 porážek s mnohem silnějšími soupeři tak před limitem padl pouze čtyřikrát.

Jiří Svačina

Proti sobě bude mít ovšem vycházející italskou hvězdu Fabia Turchi, který vlétl do profesionálního ringu jako hurikán a od loňska všechny své soupeře seřezal před limitem. Žádný z jeho pěti dosavadních soupeřů nevydržel déle jak dvě kola, což by mohl Svačina změnit díky své odolnosti.

Fabio Turchi

Ital získal 25. srpna na Olympijských hrách mládeže, které se konaly v Singapuru stříbrnou medaili ve váze do 91 kg. Jen pro zajímavost, na stejném turnaji získal také stříbrnou medaili ve váze nad 91 kg dnešní oficiální vyzyvatel Anthony Joshui Joseph Parker.

Jiří Svačina vs Fabio Turchi