21.5.2016 – Den těžké váhy!

Deontay Wilder vs Alexander Povetkin - David Haye - Shannon BriggsZa necelé 3 týdny nás čeká opravdu nabitý víkend soubojů v těžké váze. Na který se těšíte nejvíce a na který nejméně?

21.5.2016 – Khodynka Ice Palace, Moskva – Rusko
Těžká váhaDeontay Wilder vs Alexander Povetkin
Neporažená americká jednička a světová čtyřka „The Bronze Bomber“ Deontay WILDER (36-0-0, 35 KO) vs ruská jednička a světová trojka “ Russian Vityaz“ Alexander POVETKIN (30-1-0, 22 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o titul WBC!

Deontay Wilder vs Alexander Povetkin

Asi nejočekávanější bitvou bude tento sobotní den souboj mezi aktuálním šampiónem organizace WBC Deontayem Wilderem a ruskou mašinou Alexanderem Povetkinem.
The Bronze Bomber získal tento titul 17. ledna 2015, když jednoznačně vybodoval 118-:09, 119:108 a 120:107 Bermane Stiverne.
Následně pás obhájil v zápasech s Ericem Molinou, Johannem Duhaupasem a ve velmi sledovaném zápase s Arturem Szpilkou.
Nyní ho čeká dle vetšiny boxerské veřejnosti nejtěžší soupeř kariéry a tím není nikdo jiný než Alexander Povetkin.
Povetkin je bývalý mistr světa organizace WBA. Tento titul získal v roce 2011, když vybodoval Ruslana Chagaeva. Titul následně 4x obhájil (Cedric Boswell, Marco Huck, Rasim Rahman a Andrzej Wawrzyk). Poté přišla bodová, ale naprosto jednoznačná porýžka od Wladimira Klitschka. Os té doby opět sbírá jednu výhru za druhou a nyní má opět šanci stát se šampiónem těžké váhy.

21.5.2016 – O2 Aréna (Millenium Dome), Londýn, Velká Británie
Těžká váhaDavid Haye vs Arnold Gjergjaj
Britská šestka a bývalý mistr světa „Hayemaker“ David HAYE (27-2-0, 25 KO) vs neporažená švýcarská jednička „The Cobra“ Arnold GJERGJAJ (29-0-0, 21 KO) se utkají v 10ti kolové bitvě!

David Haye vs Arnold Gjergjaj

David Haye se letos 16. ledna vrátil po necelých čtyř letech do ringu a všem pochybovačům zavřel pusy, když naprosto zdemoloval v prvním kole Marka De Moriho.
Dá se říci, že se na něm prakticky tahle dlouhá pauza způsobena zraněním a operací ramene prakticky vůbec neprojevila, ba naopak, Haye působil mnohem více dominantněji, než dříve.
Jako dalšího soupeře si na 21. květen vybral neporažené Švýcara Arnolda Gjergjaje, který ještě v profi ringu nepoznal hořkost porážky. Ačkoliv jeho soupeři nebyli vyloženě z těch nejlepších tak je na 23. místě světového ratingu a je tak pro Hayemakera, který je až na padesátém místě velmi skvělým potenciálním skalpem.

21.5.2016 – O2 Aréna (Millenium Dome), Londýn, Velká Británie
Těžká váhaShannon Briggs vs Alexander Dimitrenko
Americká jedenáctka „The Cannon“ Shannon BRIGGS (59-6-1, 52 KO) a německá trojka „Sasha“ Alexander DIMITRENKO (38-2-0, 24 KO) se utkají 10ti kolové bitvě!

Shannon Briggs vs Alexander Dimitrenko

The Cannon se v roce 2014 vrátil po čtyřleté pauze do ringu jako hurikán a ve svém věku má opravdu síly na rozdávání. Nejdříve zničil v 1. kole Maurenzo Smitha, Francisca Mirelese a Matthew Greera. Poté jasně vybodoval Raphaela Zumbana Lova. A znovu přišli na řadu demolice v prvních kolech a v nich Cory Phelps, Richard Carmack, Zoltan Petranyi a Michael Marrone.
nyní tohoto veterána čeká tvrdý oříšek jménem Alexander Dimitrenko.
Sasha je další navrátilec mezi šestnáct provazů. V květnu 2015 se vrátil po dvouleté pauze, ale abychom řekli pravdu, jeho výkony zůstávají hodně za očekáváním a jsou dost nevyrovnané. Nejdříve jen vybodoval Ivicu Perkovice, poté před limitem porazil Patryka Kowolla, Zoltana Csalu a Milose Dovedana. V posledním zápase 16. ledna vybodoval Drazana Janjanina.

21.5.2016 Auckland, Nový Zéland
Těžká váhaJoseph Parker vs Carlos Takam
Neporažená novozélandská jednička a světová dvanáctka Joseph PARKER (18-0-0, 16 KO) vs kamerunská jednička a světová čtrnáctka Carlos TAKAM (33-2-1, 25 KO) se utkají v eliminačním 12ti kolovém zápase organizace IBF!

Joseph Parker vs Carlos Takam

Novozélanďan v profi kariéře zatím jasně dominuje a 16 svých duelů z 18 vyhrál před limitem. Nyní ho čeká eliminační souboj organizace IBF, kde vítěz vyzve šampióna, kterým aktuálně je Anthony Joshua, který pás bude obhajovat 25. června proti neporaženému Američanovi Dominicu Breazeale.
Takam má na svém kontě dvě porážku, především ta poslední z roku 2014 byla velmi tvrdá, neboť se postavil do ringu proti Alexanderovi Povetkinovi, který jej parádně sestřelil v 10. kole.