12.4.2019 proběhne aukce na zápas Manuel Charr – Trevor Bryan!

Organizace WBA konečně uvedla věci do pohybu ohledně jejich regulérního pásu šampiona. Ten má v moci Manuel „Diamond Boy“ Charr (31-4-0, 17 KO). Jeho soupeřem se stane americký chasník, Trevor Bryan (20-0-0, 14 KO).

Již na konci roku 2017 se stal Manuel Charr regulérním šampionem WBA v těžké váze, když ve dvanácti kolech hladce vybodoval ruského obra, Alexandera Ustinova. Následně se měl Charr utkat s Fresem Oquendem, který měl soudně přiznané právo vyzvat šampiona. Jenže poprvé vše zkomplikoval pozitivní dopingový nález „Diamantového chlapce“ a duel, jenž byl naplánovaný na září minulého roku se musel zrušit. Ovšem libanonský rodák, dlouhodobě žijící v Německu, prokázal svoji nevinnu a jeho souboj s Oquendem se tak „jen“ posunul na konec března roku 2019. Ani tak se duel nepovedlo uskutečnit, jelikož Oquendo odmítl podepsat smlouvy a vzdal se tak svého výhradního práva.

Dnes dala organizace WBA opět věci do pohybu. Za jedenáct dnů, tedy 12.4.2019, se bude konat dražba na zápas Manuel Charr vs. Trevor Bryan. Vítězná částka bude rozdělena mezi oba borce v poměru 75% pro šampiona a 25% pro vyzývatele. Trevor Bryan získal toto postavení díky prozatímnímu titulu WBA, jenž vybojoval v minulém roce, když s přehledem ukončil krajana BJ Florese. Vítěz tohoto souboje by se s největší pravděpodobností měl stát vyzývatele super šampiona WBA, Anthonyho Joshuy. Brit bude svoji pozici hájit 1.6.2019 ve slavné newyorské hale Madison Square Garden proti Jarrellu Millerovi.