10 Dní do velkých zápasů v těžké váze!

Wilder vs Szpilka, Glazkov vs Martin a Haye vs MoriJen 10 dní nás dělí od velkých zápasů, které uvidíme 16. ledna. Můžeme se těšit na titulové duely mezi Deontayem Wilderem s Arturem Szpilkou, Vyacheslava Glazkova s Charlesem Martinem nebo velký návrat Davida Hayeho, který se utká s Markem De Morim!

16.1.2015 – Barclays Center, Brooklyn, New York, USA
Galavečer těžké váhy
Neporažená světová čtyřka a americká jednička „The Bronze Bomber“ Deontay WILDER (35-0-0, 34 KO) a polská jednička „Szpila The Pin“ Artur SZPILKA (20-1-0, 15 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o titul WBC!Deontay Wilder vs Artur Szpilka

Světového šampióna tak čeká třetí dobrovolná obhajoba pásu WBC, který získal ketos v lednu nad Bermane Stivernem.
Konečně jsme se tak dočkali lepšího soupeře a šampión tak může opět ukázat své kvality. Neboť jeho obhajoby proti Ericovi Molinovy a Johannu Duhaupasovi byli spíše pro klidné vylepšení bilance.
Szpilka stál v ringu naposledy letos v srpnu, když zničil ve dvou kolech Kubánce Yasmany Consuegra.
Polák se blýskl loňskou výhrou nad legendárním Tomaszem Adamkem, kterého porazil na body 3:0 (98:92 a 2x 96:94)

16.1.2015 – Barclays Center, Brooklyn, New York, USA
Galavečer těžké váhy
Neporažená ukrajinská dvojka a světová osmička Vyacheslav GLAZKOV (21-0-1, 13 KO) a neporažená čtrnáctka USA Charles MARTIN (22-0-1, 20 KO) se utkají příští rok ve 12ti kolové bitvě o uvolněný pás IBF!Vyacheslav Glazkov vs Charles Martin

Poté co Tyson Fury šokoval celý boxerský svět, když porazil 11 let neporaženého šampióna těžké váhy Wladimira Klitschka přišli první problémy s jedním z titulů.
Fury nad Klitschkem vyhrál tituly organizací WBA, WBO, IBF a IBO. Tým Wladimira Klitschka má vždy ve smlouvě klauzuli, že když Klitschko zápas prohraje, tak musí následovat odveta. Což tým Tysona Fury přijal a odveta se bude konat někdy na přelomu května a června 2016.
Jenže to se ovšem nelíbilo boxerské organizaci IBF, ve které má přednostní právo vyzvat šampióna Furyho neporažený Ukrajinec Vyacheslav Glazkov. Tyson Fury řekl, že pro něj je důležitější odveta s Klitschkem a IBF mu titul odebrala a uvolnila pro dva nejlepší boxery svého ratingu, kterými jsou Vyacheslav Glazkov a Charles Martin. Zároveň britského boxera vyřadila ze svého ratingu. Pokud Klitschko vyhraje odvetu, bude se moci utkat s Glazkovem, v opačném případě Fury ne.

16.1.2016 – O2 Aréna Londýn – Velká Británie
Těžká váha
David „Hayemaker“ HAYE (26-2-0, 24 KO) a Mark De „The Dominator“ MORI (30-1-2, 26 KO) se utkají v 10ti kolové bitv

Davis Haye vs Mark De MoriDavid Haye se vrací do ringu po 3,5 letech. Naposledy stál v ringu 14.7.2012, když zničil technickým knockoutem v 5, kole krajana „Del Boye“ Derecka Chisoru (22-5-0, 14 KO). Poté se měl utkat s dalším Britem Tysonem Fury, ale z důvodu zranění ramene a následné operace musel duel zrušit a ukončil kariéru.
Haye dlouho sliboval návrat a už se zdálo být téměř jisté, že se do ringu nevrátí. To se změnilo minulý týden, kdy unikly fotky z jeho tréninku pod vedením mladého trenéra Shane McGuigan, který trénuje neporaženého šampióna super bantamové váhy Carla Framptona (21-0-0, 14 KO).
Davis Haye vs Mark De MoriMark De Mori stál letos již dvakrát v ringu a oba své duely vyhrál před limitem. Nejdříve 9. května knockoutoval ve druhém kole boxera z Bosny a Hercegoviny Radenka Kovace. Minulý měsíc zničil v 1. kole německého veterána Marcela Zellera, kterého porazil technickým knockoutem.
Mori v minulosti držel tituly WBU a WBF.